İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

vbul sql problemi acil!!!

D

deja-vu

Misafir
sunucu deyısımı yuzunden stelerı tasımak zorunda kaldık ne kadar farklı sekılde denememe ragmen bı turlu olmadı sureklı su hatayı alıyorum

Kod:
BigDump: Staggered MySQL Dump Importer ver. 0.21b
Processing file: vbulletin.sql

Starting at the line: 1

Error at the line 7: ) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=latin1;

Query: CREATE TABLE `access` ( `userid` int(10) unsigned NOT lisanssız default '0', `forumid` smallint(5) unsigned NOT lisanssız default '0', `accessmask` smallint(5) unsigned NOT lisanssız default '0', PRIMARY KEY (`userid`,`forumid`) ) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=latin1;

MySQL: You have an error in your SQL syntax. Check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'DEFAULT CHARSET=latin1' at line 6

Stopped on error

Start from the beginning (DROP the old tables before restarting)

Mack

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
anladığım kadar admincpden yedek almışsın.Bazen adminden aldığın yedek eksik olabiliyor.Bu yüzden fullbackup alıp kurmayı denersen iyi olur.En sağlıklısıda budur bence....

D

deja-vu

Misafir
mack su anda kapalı sunucu ayın 20 ve 28 ınde alınmıs yedekler var elımde baska yedek yok ıkısınıde denedım ama sureklı bu hatayı alıyorum

Sönmez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yeni server ile eski serverin mysql versiyonları uyuşmadığı için bu hatayı alıyorsun.

D

deja-vu

Misafir
ne yapabılırım bu konu ıle ılgılı bı cozumu olmalı

sunucu uzerınden mudahalede bulunabılırmıyım.
whm panel

D

deja-vu

Misafir
sunucuya baglanabılıyorum whm panelde ama plesk kullandıgım ıcın baya bı karısık geldı plesk paneldekı mysql versıyonunu bılıyorum yenısıyle uyusmadı whm panelden yenı versıyonu yukleme sansım varmı yarımcı olursanız sevınırım

Sönmez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Whm`yi upgrade et belki sorun düzelir. Ama büyük bir ihtimalle server değiştirmek durumunda kalacaksın.

Mysql yeni sürüm çıkartıyor. Eski sürümü desteklemiyor...İlginç ve çok can sıkıcı bir durum.

D

deja-vu

Misafir
basım donuyo artık 8 saat oldu hala db ı atmaya calısıyorum.basaramadım gıttı

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5