İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

vBulletin 3.6.0 Beta 1 Yayında!

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
uzun bir güncelleme beklemesinden sonra vb.com takımı 3.6.x versiyonun ilk beta sürümünü çıkardı, bir çok özellikle beraber gelen vbulletin 3.6.x şu özellikleri içeriyor:

Multi-Quote
1 konuya cevap yazarken diğer konulardanda alıntı yapmanıza imkan sağlıyor.

Mark Forums Read with AJAX
Forumları okunmuş saymak için iki defa ilgili forum bölümünün ikonuna tıklamak yeterli oluyor, bunu ajaxla yapmışlar.

Quote Tags Link to Quoted Post
Alıntı yapılan mesajın link ikonunu otomatik olarak alıntı bölümüne ekliyor.

New Buddy/Ignore List Editor Saves with AJAX
Yeni ve engelli listesini baştan yaratmışlar, ajax sayesinde sayfayı yenilemeye gerek kalmadan hızlı bir şekilde kişileri ekleyip çıkarabiliyorsunuz listeden.

Options Backup and Restore
Yeni bir forum kurdunuz ama eski forumunuzda kullandığınız ayarların aynen yeni forumunuzdada olmasını istiyorsunuz? işte bu özellike sayesinde eski forumumuzdaki ayarları yedekleyip, istediğimiz zaman yeni bir foruma import edebiliyoruz, süper bence.

Auto-Resize Oversized Image Attachments
Eklenti olarak eklenen büyük boyutlu resimleri, artık panelden ayarlayacağınız bir değerle istediğiniz genişlikte tutmanız mümkün oluyor.

‘Reason for Editing’ Available on Quick Edit
Artık hızlı düzenleme tuşuna bastığımızda mesajı neden düzenlediğimizi yazacağımız bir kutuda çıkıyor, normalde sadece gelişmiş panelde çıkıyordu.

Unique Unsubscribe Link in Emails
Eğer bir konuya abone olduysanız ve size bu abonelikten gelen maillerden sıkıldıysanız, foruma giriş yapmadan size gönderilmiş olan unsubscribe linkine tıklayarak aboneliği iptal edebiliyorsunuz.

Plugin Manager Sorted by Product
Kullandığınız yada bundan sornaki kullanacağız plug-in ve product eklentileri artık kullandığınız plugine göre sıralama yaptırabileceksiniz.

Save Search Preferences with AJAX
Normal aramadan gelişmiş aramaya geçmek istediğinizde, artık sayfayı yenilemeden gelişmiş aramaya hızlı bir şekilde sayfa yenilenmeden ajax sayesinde geçiş yapabiliyorsunuz.

Detaylar için: http://www.vbulletin.com/forum/showthread.php?t=186803

vbulletin gene yaptı yapacağını :) hepinize hayırlı olsun vbciler.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hakatten güzel yapmışlar bu ajax muhabbetini daha sık görücez sanırım vb'de

ilerleyen zamanda vbulletin dahada şenlenicek. bilgi için saol .

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ekran görüntülerine baktım, gerçekten hoş görünüyor. Tam da yeni vBulletin scripti almıştım.
Download edemiyoruz galiba :) ben mi bulamadım.

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
buraları vbulletin lisanslı siteleri. lisanslılar harici lisanssız dağıtımı olmaz
hatta üyeliğin bile onaylanmaz.

ben lisanslıyım ancak özellikler yeterli gelmedi,gerekte yok. boşuna upgrade yapmıcam beklicem

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
zbahadir' Alıntı:
Ekran görüntülerine baktım, gerçekten hoş görünüyor. Tam da yeni vBulletin scripti almıştım.
Download edemiyoruz galiba :) ben mi bulamadım.

Bir kac hafta sonra donwload a acacaklarmis.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
3.5.x olan lisanslılar indirebiliyormu benim ingilizcem pek ii değil bu konudada bilgi verirseniz iyi olur. saolun :)

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
keyfinebak.com' Alıntı:
3.5.x olan lisanslılar indirebiliyormu benim ingilizcem pek ii değil bu konudada bilgi verirseniz iyi olur. saolun :)

Baktım ama indirme seçeneklerinde görünmüyor, iyinet'in dediği gibi daha sonra downloada sunulacak galiba.

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
evet 3.5.x lisansı olanlar yani vb de herhangi bir ürün için lisans almış olanlar indirebilecek ancak şuan için test yayınında

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
keyfinebak.com' Alıntı:

Aktif lisansiniz varsa her yeni versiyonu ucretsiz indirirsiniz.

Aktif lisans nedir? (bu sorunun gelecegini biliyorum)
vbulletin in 2 tip lisansi var bir yillik lisans bir de omur boyu.
Omur boyu lisansi aldiginizda 1 sene sonra yeniliklerden (update) faydalanmak icin destek (support) lisansinizi yenilemeniz (renew) gerekiyor.
Bu ayni virus tarayicilarinin yillik subscription sistemi gibi. Programi aliyorsunuz ama yeniliklerden faydalanmak icin subscription (uyelik) in aktif olmasi gerekiyor.

Uzun sozun kisasi, vb member (uyelik) sayfanizda eger yeni versiyonlari indirmenize izin veriyorsa uyeliginiz aktiftir. Vermiyorsa yenileyin diye mesaj cikar. Senelik 30$ sanirim, bu ucreti odemenizin ardindan 1 sene daha update lerden, yeni versiyonlardan ucretsiz faydalanirsiniz.

Su anda 3.6 yi member bolumune koymadiklarini soyluyorlar, bu preview versiyonu. Ancak vbulletin.com da su anda bu versiyon aktif, girip bakabilirsiniz.

Mack

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
halen memberde 3.5.4 aktif.

bakalım nasıl birşey olcak...

saolasın nokie...

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu gün gördüm, vBulletin 3.6.0 Beta1 downloada sunulmuş. Legal kullanıcılar indirebilirler. :)

Die

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
full versiyonu cıkmadan indirmeyin derim, acık arayan lamer cok cıkıyor emekleriniz bosuna gitmesin

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
betadan çıkmasını beklemek en iyisi, çıkar çıkmaz bir sürü bug fixlendi zaten henüz erken bencede.

not: yinede yüklemek isteyenler öncelikle yedeklerini alsınlar ondan sonra upgrade olayına başlasınlar.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Security-patch (guvenli-yamasi) yayinlanmadikca, 3.6.2 olana kadar indirmeye niyetim yok.

System32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
This is beta software. If you are not fully at home with backing-up and restoring your forum, dealing with bugs and regular upgrades, do not install this beta version.
Adamlar açıkca yüklemeyin bug olabilir diyor. FULL çıkınca yüklersiniz diyor.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bekliyoz yani ii bekliyelim bari :) gerçi ben hala 3,5,3 versiondayım ve çok memnunum ama teknolojiye ayak uyduralım... full version çıkınca indiririz artık.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5