İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

!!! Vbulletin Açığı Ve Lisans Duyurusu !!!

Paylasalim.Com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar Vbulletin'in Son Çıkardığı Yamalara Rağmen Hala Scriptte Büyük Bir Açık Var. Bunu Kapatmak İçin Misc.php.txt Dosyasını Yükleyin Ve Txt Kısmını Silin. Daha Sonra Serverınızdaki Misc.php İle Değiştirin.
Yoksa Her An Forumunuz Uçabilir.

Lisans Duyurusu : Lisans Almayan Forumlar Artistlik Yapıp Duruyorlar Birşey Olmaz Diye.

Bana Gelen Mail'Den Sadece Küçük Bir Bölümü Türkçe Olarak Yayınlıyorum Size.

24 Saat İçinde Sisteminizden Scriptimizi Kaldırınız Yada Avukatlarımız Bu Konu İle İlgileneceklerdir. Sunucu Size Ait Olabilir. Böyle Bir Durumda Her Türlü Dava Hakkını Elimizde Bulunduruyoruz.

Bu Maillere Karşılık Küfür Eden Kişilerden Duyduklarımıda Yazmak İstiyorum.

1 - ) Scripti Silmişler. Nasıl Yaparlar Ya.

2 - ) Hostum Kapandı.

3 - ) Datacenter Dedicated'In Fişini Çekti :D

85 $ 1 Yıllık , 160 $ Ömür Boyu. Bence Almayanlar Alsın. 120 $'Da En Alttaki Vbulletin Reklamının Yerine İstediğinizi Yazma Hakkını Veriyor.

Örneğin : Bu Scripti Ben Yaptım , Vbulletin Benden Çaldı... Gibi :D

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
vbulletin.com da okudugum kadari ile 3.0.7 ye full upgrade yaparsaniz bu patchi yuklemenize gerek yok.

Dikkat, vbulletin forumu icin, vbulletin.com haricinde hicbiryerden patch vb... dosyalar yuklemeyin! (buradan bile)

http://www.vbulletin.com/forum/showthread.php?postid=819562 dan alinan metin:
Thus, to fix the issue, you should choose one of these options:
1. Disable the Add Template Name in HTML Comments option on your board.
2. Download the zip file attached to this post (or from here) and overwrite the misc.php in the main vBulletin directory on your server with the version in the zip. (More extensive instructions are provided in the zip file.)
3. Upgrade to 3.0.7. A link to upgrade instructions is provided below.
We would strongly recommend options 2 or 3 if possible.

Paylasalim.Com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Download the zip file attached to this post (or from here) and overwrite the misc.php in the main vBulletin directory on your server with the version in the zip.

burada yazan değiştirmeniz gerektiğini söylüyor. ben vbulletin yöneticileri ile temasa geçtiğimde öğrendim.

lisansı gönderdikten sonra bana bu dosyayı yolladılar. bende foruma koydum.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Paylasalim.Com' Alıntı:
Download the zip file attached to this post (or from here) and overwrite the misc.php in the main vBulletin directory on your server with the version in the zip.

burada yazan değiştirmeniz gerektiğini söylüyor. ben vbulletin yöneticileri ile temasa geçtiğimde öğrendim.

lisansı gönderdikten sonra bana bu dosyayı yolladılar. bende foruma koydum.

Yaptiginiz lisans anlasmasina aykiridir.
Size iletilen dosyalar sadece size aittir (bound to your license), baskalari ile paylasamazsiniz. (Sizin yarattiginiz dil dosyalari haric.)
Paylastiginiz dosyanin guvenirligini garanti edemezsiniz!

Paylasalim.Com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinetadmin' Alıntı:
Paylastiginiz dosyanin guvenirligini garanti edemezsiniz!

bundan garanti birşey olurmu ? script yapımcısı bu dosya yama diyorsa hiçbir Allah'ın kulu değil diyemez ?

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Paylasalim.Com' Alıntı:
bundan garanti birşey olurmu ? script yapımcısı bu dosya yama diyorsa hiçbir Allah'ın kulu değil diyemez ?

vbulletin.com dan indirilen dosyadan degil, senin buraya koydugun dosyadan bahsediyorum. (sen simdi bu dosya zaten o dosya diyeceksin... Anlatamiyorum sanirim...)

[KaDeSign]

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
neyse tamam anlaşıldı da . bide güvenlik için db yi kapatmak gerekiyor. db yi kapatmak için hangi linke şifre koyacaz?

Paylasalim.Com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
db yi kapatmak derken admin panelinden db indirilmesindenmi bahsediyorsun tam anlamadım. ama forumu kurarken config dosyasındaki admin panel adresini admincp yerine başka birşey yapabilirsin.

ona göre klasörün ismini değiştirirsin ve kimse giremez admin paneline.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5