İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

vbulletin ayarında ücretsiz forum scripti bilen var mı?

N

nomak78

Misafir
vbulletin ayarında ücretsiz forum scripti bilen var mı?

php olması lazım

ingilizce, italyanca, fransızca, japonca veya arapça olabilir.. ben türkçeleştiririm.. illa türkçe desteği olmasına gerek yok..

direk download linki verirseniz sevinirim.. kaynak sitelerden bir sürü forum scripti indirip, kötü çıkmasından sıkıldım. o yüzden kaynak site söylemeyin lütfen..

yardım edeceklere şimdiden teşekkürler..

N

nomak78

Misafir
birde "phpbb plus" diye birşey gördüm bir sitede. onun hakkında bilginiz var mı?

donanimmerkezi.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nomak78' Alıntı:
birde "phpbb plus" diye birşey gördüm bir sitede. onun hakkında bilginiz var mı?

Ben kullanıyorum. Çok fazla mod yüklü bu nedenle serveri çok yoruyor. Db tablolarla dolu. Hostunuz çok iyi değilse hiç girmeyin. Bu sorunu yaşayan çok kişi var. Sayfaların açılası 1dk lara kadar sürebilir (host iyi değilse , size ayrılan bellek yetersizse)

R

ratso

Misafir
plustan kaçının.. phpbb tek başına yeterli. yetersiz geldiği noktada kendiniz mod yükleyebilirsiniz. plus da bu modların toplamından oluşuyor zaten.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
vbulletinin google optimizasyonu sıfır.
vbulletinin üstün bir özelliği yok.
vbulletin yavaştır.
Çogu sitenin kullanması onun iyi oldugunu göstermez.Bir mesajı silmek için iki saat ugraşman gerekiyor.hemde 160$ lisans alman gerekiyor.

www.phpbb.com bu en iyisi.

bu adrestenden heklerini ücretsiz indirebilirsin

http://www.phpbbhacks.com/categories.php

S

SoruForum.Com

Misafir
yoktur' Alıntı:
vbulletinin google optimizasyonu sıfır.
vbulletinin üstün bir özelliği yok.
vbulletin yavaştır.
Çogu sitenin kullanması onun iyi oldugunu göstermez.Bir mesajı silmek için iki saat ugraşman gerekiyor.hemde 160$ lisans alman gerekiyor.

www.phpbb.com bu en iyisi.

bu adrestenden heklerini ücretsiz indirebilirsin

http://www.phpbbhacks.com/categories.php

Bu Konuda Sana katılmıyorum
vbulletin diğer forumlara göre çok gelişmiş bir script her konuda eklentisini bulmak mümkün + şu kodu bul şunula değiştir derdi yok admin panelinden herşeyi ekleyip kaldırabiliyosun..
Yavaş çalışması konusunda kesin bir bilgiye sahip değilim ama host kaliteli olunca sorun çıkmıyor
optimizasyon konusuna gelince http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=site:soruforum.com&btnG=Ara&meta= bu bir tesadüf olamaz

Birde mesaj silme ve editleme konusunda herhangi bir problem yok sadece işaretliyorsun ve yönetim seçeneklerinden gerekli işlemi yapabiliyorsun..
Diğer Forumlara göre çok gelişmiş ve kaliteli olduğu kesin..

Tabi bunlar benim vbulletin hakkındaki düşüncelerim...

B

bedafocb

Misafir
vBulletin'in admin paneli olayı gerçekten çok güzel....Hız konusunda da phpBB daha hızlı gibi??? ama google optimizasyon işine gelince vBulletin bence çok iyi.Şu anda en kötü tarafı lisans işi :(

N

nomak78

Misafir
bugün phpbb plus kurdum.. bence süper.. tabi ilk aşamada gördüğüm kadarıyla.. ilk kez kullanıyorum..

yavaşlık dışında phpbb plus tan şikayeti olan var mı?

ragiax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nomak78' Alıntı:
bugün phpbb plus kurdum.. bence süper.. tabi ilk aşamada gördüğüm kadarıyla.. ilk kez kullanıyorum..

yavaşlık dışında phpbb plus tan şikayeti olan var mı?

Phpbb plus kötü bir script değil ama benim tavsiyem SMF arkadaşların verdiği gibi linkide www.simplemachines.org

N

nomak78

Misafir
hız dışında..

smf nin, phpbb plus a karşı avantajları nelerdir?

caper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

phpbb 2.0.15 kullanıyorum, yokturun verdiği adrese baktım google'da arattım ama bulmadım.

ör: forum adresim; forum.sitem.com. Son konuları (mesela son 10 konuyu) www.sitem.com da gösteren bir eklenti isitiyorum.

Yardımcı olursanız memnun olurum.

Saygılar

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
aradıgın hekin adı recent topic modülü bunu bulmak için www.phpbbhacks.com a girip "recent" yazınca bir ton çıkar.hangisini canın isterse onu kurup kullana bilirsin.

Dogan görümünlü şahin yapılabildigi gibi :p vbulletin görünümlü phpbb'de yapabilirsiniz.Şu adrestekiler fena degil http://www.phpbbstyles.com/index.php
tam olarak vbulletin görünümlü yapan adresi şu an bulamadım.

ayrıca phpbb için google optimizasyonu istiyorsanız şunu kurun.

http://www.phpbbhacks.com/download/2040

bu heki yazan adamın forumunun google index sayısıda burada

http://www.google.com/search?hl=en&...allinurl:able2know.com site:www.able2know.com

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ingilizcesi olmayan arkadaş içinde

www.canver.net türkçe yardım portalına bakabilirler phpbb.com için.

herkezin sordugu reput modülünüde oradan bulabilirsiniz phpbb.com için.
Bu işlerde yeni iseniz arama yaparak canver.net te her türlü sorunuza yanıt bulabilirsiniz.vbulletinin bütün güzel özekliklerini phpbb ye entegre edebilirsiniz.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
phpbb iyidir hostur ama forumunuz gelisip buyuyup tanininca ve forumunuza dadananlar cikinca sizi zor durumda birakir.
vbulletin, ozellikle 3.5.0 ile sanirim daha kullanisli. Admin paneli kesinlikle phpbb den cok daha ustun. Template kullanilmasi da esneklik sagliyor.

N

nomak78

Misafir
peki phpbb plus 'ın bahsettiğiniz güvenlik açıklarını nasıl kapatabiliriz? konuyla ilgili hazır ve güvenilir patchler var mı yoksa kodlara şahsen mi müdahale etmemiz gerekiyor?

phpbb güvenlik problemini biraz daha açarmısınız

yeniwebmaster

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
nomak78' Alıntı:
peki phpbb plus 'ın bahsettiğiniz güvenlik açıklarını nasıl kapatabiliriz? konuyla ilgili hazır ve güvenilir patchler var mı yoksa kodlara şahsen mi müdahale etmemiz gerekiyor?

phpbb güvenlik problemini biraz daha açarmısınız

güncellemeri kontrol edip yenisi çıktığında yükleyerek.

hostingyardim.com

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Phpbb plusta cok mod yuklu oldugu için bariz yavaslama vardır.
Phpbb ile smf'nin farkı ise phpbbde kurdugun modlar smfde hazır gelir fakat plus kadar yavaslatma olmaz.
Hızlı cevap ekleme yönetim panelinde olması gibi.ç

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5