İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

vBulletin Lisanssız Site

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
arkadaşlar vbulletin bildiğim kadarı ile sadece uyarı yolluyor sunucu sahiplerine ,

lisanssız sürümlerin açıkları çok lamer yüzü güldürmek isteyenler genelde çok kullanır

CoLd!uX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
nedense türkiyede daha cok yaygın kacak vbulletin kullanan var :(

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim sunucularımda illegal vBulletin kullanan olduğunda bana uyarı geliyor.
Lisansı olmayan sitelerin büyümesi zordur ama lisansı olan sitelerin daha hızlı ve kalıcı olduğunu görebilirsiniz.

PetscHe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
1. adim
-sunucu sahiplerine ve sitenin mail adresine uyari maili yolluyor..
2.adim
-biraz zaman taniyor ve tekrar yolluyor..lisans almaniz icin.
3.adim
-cogu yerde sunucuyla irtibati kesiliyor deniyor fakat oyle degil.direk domaini dusuruyor...

daha once birini sikayet etmistim ona ayni bole yapmislardi...

iceboy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar , kimse kusura bakmasın ama , vbulletin in işi iş değil , bir lisans 285 dolar olmaz olsa da bu vbulletin olamaz , koskoca microsoft un GB lık işletim sistemleriyle 10 mb lık program fiyat olarak bir tutuluyor ki bu baştan saçmalık , ha şimdi diyebilirsiniz fiyatı boyuta göre biçemezsin , pekala okey , emeğe göre biçelim şimdi windows 7 ultimate ye biçilen emek mi daha fazla vbulletine mi ? ha gene mi olmadı kaliteye göre mi değer biçelim gene okey , windows 7 ultimate vbulletin den daha mı az kaliteli ,, kesinlikle değil , konu vbulletinle işletim sistemini kapıştırma yoluna gitmeye başlıyor , sadede geleyim , eğer ki bir program yapıyorsan ve bu dünya çapında bir satış ile sunuluyorsa buna zaten kazıkla fiyat çakmak kadar saçmalık olamaz ,, ya arkadaşım amerikadaki avrupadaki ekonomi ile türkiyedeki ekonomi bir mi şimdi de 285$ gibi bir fiyata bunu her ülkede satabiliyorsun el insaf! ,, ben öğrenciyim kartımın limiti 500tl ,, vbulletin publish lisans 285$ = 514tl (şu anın karşılığı) ekonomime hitab etmesi bir yana, kartımın limiti dahi almaya yetmiyor ,, hal böyleyken ben nasıl o parayı verip alayım o lisansı , şimdi kimse çıkıpta , e ozaman kardeşim mybb yi kur phpBB yi kur bilmem neyi kur diye çıkış yapıp vbulletini şişirmeye kalkmasın , senin tuzun kuru olabilir,, ama bu sen, ömür boyu alazlanmış orta pişmiş biftek yerken , karşındaki adamın iftar çadırında kısmetine düşen öğünü yemesi gerektiğini göstermez , ki merak ediyorum bunu yazan arkadaşlar o değerli vbulletini kullanmalarını sağlayan windows ,unix vs işletim sistemlerine kaç para verip almışlar , cevap vereyim 0TL ,(%95) ,, veya her gün youtube a girip dinledikleri o güzel müziklerin yer aldığı o güzel albümlere kaç para verdiler ? cevap vereyim 0 TL o sanatçının emeği yok mu kardeşim , hak yemiyor musun sen o müzikleri bedava dinlerken ,, göbeğini kaşıya kaşıya lisanssız vbulletin kullanıcılarını şikayet etmeyi biliyorsun ..e hani mp3 çalarındaki müzikler bedava ne iş ? ,, özetlicek olursam .. vbulletin de dahil bulunduğu lokasyonun ekonomik standardı temel alınıp dünyaya o fiyat üzerinden satış yapan zihniyete karşıyım , ben vbulletin bedava olsun demiyorum elbet , sonuçta bir emek harcanmış , ama böyle bir mantıkla satılıyorken lisanssız kullanıcılara o parayı verip bu haksız düzene arka çıkmadıkları için alkışlarımı iletiyorum .... saygılar...
Değerlendir

floppy

1
İyinet Üyesi
Reaction score
7
vBulletin veri merkezine çağrı gönderiyor. Veri merkezi ilgili firmaya, firma ise müşterisine.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5