İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Vbulletin mi Ipb mi?

blogger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Başlık gayet açık vb mi kullanmalı ipb mi? 18k üyeli bir forum sitem var vbden ipbye geçmelimiyim yorumlarınızı alayım.

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
vBulletin kadar hafif , kaliteli ve eklentisi bol forum sistemi bulmak mümkün değil. Veritabanı konusunda pek bir sıkıntı yaşamayacağınızı düşünüyorum.

Mertcan'K

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
vBulletin
icon6.gif

GsliKahraman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ipb nin şeklini seviyordum hep ama teknik ayrıntıları bilmiyorum...
phpbb kullandım ilginç bir sistemdi
ama smf gerçekten çok basit arayüzlü pek değişiklik yapamıyorsun diğerleri kadar bence..

Muhendis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Gerek eklenti gerekse de destek bakımından vBulletin bir adım önde.

blogger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
vbseo adlı eklenti çok cpu tüketiyor ayrıca vb kendiside sistemi yoran bir betik, ipb de ise sistemi yorma diye bir durum yok. Bu yönden düşünmüştüm de.

Muhendis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
vbseo adlı eklenti çok cpu tüketiyor ayrıca vb kendiside sistemi yoran bir betik, ipb de ise sistemi yorma diye bir durum yok. Bu yönden düşünmüştüm de.

vBSEO yapımcıları ürünlerinin çok iyi optimize edildiğini savunuyorlar. Sorunsuz kullanan bir çok forum olduğunu da (ki büyük forumların neredeyse tamamı kullanıyor) düşünürsek, sanırım iyi optimize edilmiş bir serverda güzel çalışacaktır diye düşünüyorum. (NOT: Ben vBSEO kullanmıyorum.)

IPB olarak da sürekli takıldığım ve sevdiğim bir tek forum var. Kullanıcı olarak benim hoşuma gidiyor. Ama yönetimi nasıldır bilemem tabi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5