İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

VBulletin profesyonellerine sorum var

quisimodo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bana ait bir forum var şimdi sorum şu
pek çok yerde cevabını aradım ama bulamadım burada bir cevap çıkar umuduyla
şimdi forumda ben alt bir dizin açtım şu şeikde
www.deneme.com/özel/ diye bir klasör
bu özel klasörüne pek çok dosya koydum diyelim
şimdi problem şu
normal kullanıcı foruma login olduktan sonra ben bu klasör içindeki dosyaların linklerini üyelerimle paylaşmak için veriyorum
örnek
www.deneme.com/özel/resim.jpg
gibi şimdi bu dosya login olan kullanıcı görebiliyor ok burya akadar problem yok
ama asıl sorun şu
şimdi bir kullanıcı arkadaş bu linki alıp kendi sitesinde yayınladığında foruma login olmasına gerek kalmadan o sitedeki linke tıklayan kişi bu benim sitemdeki içeriği kullanıyor ve bu da benim band genişliğimi harcıyor ben bu linke dışardan insanlar foruma login olmadan erişmelerini nasıl engellerim yardımcı olabilecek bir arkadaş çıkarsa çok sevinecegim
şimdiden teşekkürler

benim örnek yaptığım dosya ekte dışardan başlantı kabul etmiyor ok ama localdee problem var

[KaDeSign]

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
anladığım kadarıyla uye olmayanların yani başka sitelerdeki kullanıcıların sitedeki bilgilere ve siteye eklenmiş olan dosyalara ulaşmasını istemiyorsun!!...

www.deneme.com/özel/resim.jpg

eğer böle bi link verirsen bunu engelleyemezsin. ama bunu msj içeiği olarak yada eklenti olarak forumda yayınlarsan ve usergroup manager dan unregistered user izinlerini kontrol ederek veya kendine göre düzenleyerek eklentileri görmesini ve ya diğer özellikleri görmelerini engelleyebilirsin...

umarım dogru anlamış ve dogru cvplamışımdır.

iyi çalışmalar....

DesTRuctionS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dostum Sen su werdigim dosyayı depona atarsan wede duzenli bir sekilde editlersen linki calsalar bile senin siteden refarns olmadıkca sitene ki dosya cekemiyecekler

Duzgun bi sekilde editle
Birde onunde 1 rakamı war onu kaldıracaksın
ex:
.htaccess

sekilde olacak

kolay gelsin

insallah isine yarar

BUYRUN ÖRNEK : http://alperen.zone.org/mesela.zip

M

mfk_1868

Misafir
cpanelde hotlink koruması yapabilirsin ama buda cozum olmaz flashgetle referrer yazarak istediğini indirirsin

quisimodo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
DesTRuctionS' Alıntı:
Dostum Sen su werdigim dosyayı depona atarsan wede duzenli bir sekilde editlersen linki calsalar bile senin siteden refarns olmadıkca sitene ki dosya cekemiyecekler

Duzgun bi sekilde editle
Birde onunde 1 rakamı war onu kaldıracaksın
ex:
.htaccess

sekilde olacak

kolay gelsin

insallah isine yarar
dostum ilgin ve yardımların için çok çok saol ama olmadı ben sana editlenmiş halini atayım bir incele istersen ayrıca ftp ye atıp ismini

BUYRUN ÖRNEK : http://alperen.zone.org/mesela.zip

1.htaccess den .htaccess e çevirdiğimde dosya ftp den kayboluyor çok garip birşey sanki gizli dosya gibi oluyor
ve localdede dışa bir siteden cop yapsta yaptığımdada linki hata veriyor
ayrıca bu .taccess dosyasını en üst dizine attığımda alt klasörlerde bu özelliği uygulayacakmı yoksa her dizine teker teker atmammı gerek
my.php

my.php

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5