İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Vbulletin sitem açılmıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bityavrusu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar,
yöneticiliğini yaptığım sitenin chmod izinlerini değiştirdim bu sabah,iframe virüsü bulaşmıştı ve dosya izinlerini aylara dediler ayarladım.
Ama şimdide siteye girmiyo ne yapmam gerek eski ayarlarıda hatırlamıyorum yabancı forumlardan buludugum kadarıyla yaptım yinede erişemiyorum

Site: www.iksyd.com

Tutaste

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Klasör izinleri CHMOD: 755 olmalı
Dosya izinleri CHMOD: 644 olmalı

Ayrıca ana dizinden .htaccess dosya vardır silmisindir yada değiştirmisindir olabilir
önce bunları düzeltin

Ayrıca sunucunuza söyleyin alanınızda virüs taraması yapsın çıktıyı size versin hangi dosyda virüs var belli olur sizde onları değiştirirsiniz

vBulletin dosyaları tümü yeniden yükleyip www.site.com/intstall/upgrade.php çalıştırıp tekrar güncelleme yapın.

Giriş sorunları yaşarsanız /install/ klasörüne tools.php klasörü kuyup giriş yapın işiniz bitince bu dosyayı silmeyi unutmayın dikkat

Bityavrusu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkürler usta hemen deniyorum.

Klasör izinleri CHMOD: 755 olmalı
Dosya izinleri CHMOD: 644 olmalı

Ayrıca ana dizinden .htaccess dosya vardır silmisindir yada değiştirmisindir olabilir
önce bunları düzeltin

Ayrıca sunucunuza söyleyin alanınızda virüs taraması yapsın çıktıyı size versin hangi dosyda virüs var belli olur sizde onları değiştirirsiniz

vBulletin dosyaları tümü yeniden yükleyip www.site.com/intstall/upgrade.php çalıştırıp tekrar güncelleme yapın.

Giriş sorunları yaşarsanız /install/ klasörüne tools.php klasörü kuyup giriş yapın işiniz bitince bu dosyayı silmeyi unutmayın dikkat
Hocam permissionları düzenledım hala aynı hatayı veriyo.
Yeni dosyaları atıp upgrade yapmayıda denedim yinede permission hatası veriyo.
Tüm dosyaları silip yeni vbulletin attım yinede aynı hata.
Ayın 25 inin yedekleri vardı cpanllenden yedeklenme onu kurmayı düşünmüştüm sıfırlayıp ama hala permission hatası var. ve dizinlerin ayarlarını sizin dediğiniz gibi ayarladım

Tutaste

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
.htaccess dosya ile ilgili birşey yaptınızmı?
test.html diye bir dosya attığınızda görüntüleniyormu?
Yedeği geri yükleme ile ilgili bir durum değil
Admin CP=>Ayarlar=>Seçenekler=>KolayURL:
Burada değişiklik yaptınızmı?
Admin CP=>Ayarlar=>Seçenekler=>Cookieler ve HTTP Header Seçenekleri:

install klasörüna tool.php dosya koyup bu tip ayarları sıfırlayın

Sunucu firmaya söyleyin onlardan kaynaklanan birsorun varmı? Apache server ile ilgili bir sorun olabilir.

uzakan tam ne yapmak gerekiyor bilemiyorum aklıma gelen tahmini seçenekleri sıralıyorum

Bityavrusu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
.htaccess dosya ile ilgili birşey yaptınızmı?
test.html diye bir dosya attığınızda görüntüleniyormu?
Yedeği geri yükleme ile ilgili bir durum değil
Admin CP=>Ayarlar=>Seçenekler=>KolayURL:
Admin CP=>Ayarlar=>Seçenekler=>Cookieler ve HTTP Header Seçenekleri:

install klasörüna tool.php dosya koyup bu tip ayarları sıfırlayın

Sunucu firmaya söyleyin onlardan kaynaklanan birsorun varmı? Apache server ile ilgili bir sorun olabilir.

uzakan tam ne yapmak gerekiyor bilemiyorum aklıma gelen tahmini seçenekleri sıralıyorum
htaccess te değişiklik yaptım şuan sıfırladım www de hiç bir şey yok.
ne koyarsam koyayım görüntülenmiyor.
admin cpde hiç bir değişiklik yapmadım

Tutaste

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şuan sitende index dosya yok diyor
Dediğim gibi öncelikle .htaccess dosyayı yeniden adlandır .htaccess- gibi sonra bir index.html dosya koy ve görüntüle

Ayrıca vBulletin AdminCP=>Ayarlar=>Seçenekler=>Forum Anasayfa:Seçenekler:
Forum Anasayfası için Script Adı:

Alanında index veya forum hangisi yazıyorsa forum ilk bu dosya ile açılır, yanı index.php veya forum.php bu anasayfa dosyası demektir, yanı demek istediğim burada forum yazılmıştır siz index.php dosya var niye açılmıyor diyebilirsiniz halbuki forum forum.php dosya arıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5