İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

vBulletin - Yalnızca Buna Göster

Tyreece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konu: vBulletin’da “Yalnızca Buna Göster” Komutu
Anlatım: iLkerAksoY

Kendim çok uğraştım bu konuyla ilgili, çok uğraşanı da gördüm. Bu nedenle, konunun çözümünü paylaşmaya karar verdim.​
vBulletin’de, örneğin mesajlarda “sadece” üye olmayan ziyaretçilere reklamlar gözüksün istiyorsunuz, ya da “sadece” üye olanlar içeriği görebilsin, üye olmayan ziyaretçiler içerikteki metni göremesin istiyorsunuz, ya da herhangi bir bölümü (üye listesi, anasayfadaki forum listelemesi, forum içindeki konu listesi…) ziyaretçilere gizlemek, sadece üye olanların görmesini istiyorsunuz, ya da ufak bir cümleyi dahi olsa sadece üyelerin görmesini istiyorsunuz (üyelerin mesaj sayıları, imzalar, online listesi, online sayısı…);
Ya da tam tersi olarak, sistemin herhangi bir yerinde (konu içeriğinde, anasayfada, forum içindeki konu listeleme sayfasında…) sadece üye olmayanlara gözükmesini istediğiniz cümleler (üye ol linki, reklamlar…) var…​
Olay aslında gayet basit, PHP hatta HTML bile bilmenize gerek yok, tema şablonuna eklenen tek cümlelik bir kodla bu sorunu çözebiliyoruz…​
Tek yapmanız gereken;
Sadece üyelerin görebileceği, ziyaretçiler için işleme alınmıycak kodların başına,
sonuna ise,
yazmak yeterli olacaktır.​
Ya da tam tersi olarak,
Sadece üye olmayanların görebileceği, üyeler için işleme alınmıycak kodların başına,
sonuna ise,
yazmak yeterli olacaktır.​
Peki bu kodlara nasıl ulaşacaksınız?​
1- Admin Panelinden, sol taraftaki menüden “Biçimler ve Şablonlar” -> “Biçim Yöneticisi” dedikten sonra, düzenlemek istediğiniz yani kullandığınız temanın sağındaki açılır menüye tıkladıktan sonra “Şablonu Değiştir” seçeneğini seçin.
2- Açılan sayfadan, düzenlemek istediğiniz şablonu seçin.
3- Sayfayı tamamen bir gruba kapatmak istiyorsanız, ilk <if> kodunu “$navbar” satırının altındaki satıra koyun. (Yanındaki parametresiyle: <if condition=”$show['registerbutton']“> ya da <if condition=”$show['member']“> ) Sayfanın sonundaki “$footer” satırının üstündeki satırda ise if komutunu kapatın. ( </if> )​
Örnek:
Bu kodlar ile hayalgücünüze bağlı olarak bu konuda istediğiniz herşeyi yapabilirsiniz… Gerisi sizin hayalgücünüze ve kişisel becerilerinize kalmaktadır…​
Selâmetle…

iLker AksoY

Asıl Metin: vBulletin - Yalnızca Buna Göster
Alıntıdır

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5