İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

vbulletinde grup kurmak

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Vbulletin'de gruplar ne işe yarar. Daha doğrusu abonelikmi oluyor tam çözemedim onu. İsteyen kişiler kendi aralarında grup vs. kuruyorlar ve gruplar arası mesajlajma felanmı oluyor. BU konuda bilgisi olan varmı ?

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Vbulletinde gurupları kendin oluşturabilirsin, bunuda yapmak için admin cp'de kullanıcı gurupları kısmından yeni kullanıcı gurubu açarak yapabilirsin... burdaki guruplarada ayarları kendin yapabilirsin... sitemde ben öle yaptım, bir guruba dahil olmak istiyenlerde gurup lideri seçtiğin kişilere yada konularından ulaşarak o guruba dahil olmayı istiyebilir yada mail yolu ile müracat edebilir. sende uygun gördüklerini o guruba dahil edebilirsin...

gerçi daha kolay yolları vardır bunun ama benim bildiğim becerebildiğim bu kadar :) ii çalışmalar

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyi de adam ne işe yarıyo demiş nasıl yapacam dememiş ki :D bende merak ettim. ne işe yarıyo ? bir takım bölücü gurup falan mu bunlar :p

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Örneğin moderatörler diye bir grup var. Bunlar kullanıcı banlayıp, mesaj kilitleyebiliyorlar. Birde normal grup var. Onlarda normal kullanıcı. Super moderatorler falan var. Her grubun yetkileri farklıdır. Grup özelliklerinde bulursunuz ayrıntıları.

Ayrıca showgroups.php de görünüp görünmeyeceklerinide ayarlayabiliyorsunuz. Admin ve modlar default olarak gözükür. Makulüde budur :)

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
trextra teşekkür ederim. Sanırım ben konuyu yanlış anladım. Ben Grup abonelikleri kastediliyor sanmıstım. hani abone falan olyıon ya neyse...

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
esasında gruplar ın amacı şudur,

VİP uye dıye bır GRUP açıyorsun,
daha sorna forumda VİP bolumlerı açıyorsun bu bolumu sadece VİP ler gorsun dıyorsun, ve parayla yaaprsan parayıı hesabına yatıranı Vip grubuna atıyorsun boylece vip grubundakıler bu bolumelre gırıyor, aynı zamanda o gruba teknık ozellıkler verebılırsın, kullancıı tagı değiştirme, extra avatar yukleme, vb. bir çok ozellık eklersın yanı bu işe yarıyor bazı forualrda uzman uye oalrakda yapılıyor bu :) her ay uye secıyorsun mesela enn ıyı paylaşımalrı vs. bu şekılde yanı mantığı anlamışsıdır umarım
saygılar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5