İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Vbulletin'de Guest Kullanıcılar

S

Sauron

Misafir
Selam,

Ben forumda guest kullanıcıların login olmadan konuları görmemesini istiyorum.
Fakat başlıkları göremiyorlar ama mesajların yanında olan rakamları görebiliyorlar.

Yani konuların yanında işte Konu 14 mesaj 5 gibi numaralar gözüküyor.
Bunların giriş yapmayan kişilere 0 0 olarak gözükmesini istiyorum.
3.5.1 kullanıyorum. Bazı siteler bu şekilde ayarlayabilmiş forumu.

Ben kullanıcı gruplarından guest'ler konuları göremez şeklinde işaretledigin zaman guest kişiler konuları göremiyor orada özel yazıyor fakat yandaki mesaj sayılarını görebiliyorlar. O mesaj sayılarını forumu guest'lere komple kapatmadan nasıl 0 yapabilirim?

Ayrıca bu güne kadar en çok ziyaretçi şu saatte online oldu şeklindeki istatistik benim forumumda bulunmuyor? Bu özelliği nasıl getirebilirim?

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
istatistik konusunda admincp den halledersin ama tam yerini bilmiyorum...

yalnız şu guestlere forumu kapatma pek mantıklı değil bence açabildiğin kadar yeri aç... aç ki google geldiğinde rahat rahat dolaşıp indexlesin... kalkıp google arama motoru senin siteye üye olcak değil :) o yüzden bence açık olmak en güzeli...

V

varyemez

Misafir
Misafirlerin sadece konu başlıklarını görüğ içeriğe ulaşamamaları için servera atmış olduğunuz vb dosylalarından showthread.php'yi bulun.

Kod:
 if (!($forumperms & CANVIEWOTHERS) AND ($thread['postuserid'] != $bbuserinfo['userid'] OR $bbuserinfo['userid'] == 0))
{
print_no_permission();
}

altına şu vereceğim kodu ekleyin.

Kod:
 ###DENY NOT LOGGED IN (USER 0) AND USERS AWAITING EMAIL CONFIRMATION (GROUP 3)###
if($bbuserinfo['userid']==0||$bbuserinfo['usergroupid']==3) print_no_permission();

AdminCp>> User Group>> Unregistered/Guests>> Forumları görebilme izinlerini evet olsun.

tamamdır güle güle kullanın.

edit by noax

S

Sauron

Misafir
keyfinebak.com' Alıntı:
istatistik konusunda admincp den halledersin ama tam yerini bilmiyorum...

yalnız şu guestlere forumu kapatma pek mantıklı değil bence açabildiğin kadar yeri aç... aç ki google geldiğinde rahat rahat dolaşıp indexlesin... kalkıp google arama motoru senin siteye üye olcak değil :) o yüzden bence açık olmak en güzeli...

Peki forumu ziyaretçilere kapatınca google siteyi hiç indekslemiyor mu?

M

MeMo_X

Misafir
Admin, you do not have permission to access this page. This could be due to one of several reasons:

Your user account may not have sufficient privileges to access this page. Are you trying to edit someone else's post, access administrative features or some other privileged system?
If you are trying to post, the administrator may have disabled your account, or it may be awaiting activation.

bu hatayi veriyor admin accountla post edersem :(

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5