İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

vBulletinde Sorun

kabus6691

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selam Arkadaslar forumda iki tane sorunum var ve bi türlü cözemedim,

1- Zointseoyu aktif ettigimde vbulletin 3.7 nin kendi icinde gelen etiket bulutu hata veriyor.Etiket bulutu görünüyor, hersey normal sekilde yürüyor ama ordaki kelimelerden birine basinca o kelimelerle alakali konulari gösteriyor fakat konulara girmek isteyince ana sayfaya gidiyor..

2- Gelismis editörde yazilar direk ortalanmis olarak basliyor, normal soldan baslamasi icin nerden ayarliyabilirim ?

Herkese simdiden cok tesekkürler..

Efsane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
1- Zoints Seo 3.7 nin tags sistemine uygun mu değilmi henüz bilmiyorum, uyumsuzluk olabilir.
2- CSS de WYSIWYG yöneticisi yani .wysiwyg ile başlayan css kodlamayı .alt1 ile aynı yapmayı dene..

kabus6691

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2- CSS de WYSIWYG yöneticisi yani .wysiwyg ile başlayan css kodlamayı .alt1 ile aynı yapmayı dene..

Olmadi kardes, her ikisinide birebir ayni yaptim ama hala ayni, hatta ben standart temanin renkleriyle oynamistim o renkleri alt1 de ve gelismis editorde orjinaline geri aldim yine degisen bisi yok.

Efsane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Orjinal temada aynı şeyi denermisin, yada yeni bir tema yükleyip kontrol edermisin? Sorun showthread_quickreply de olabilir..

kabus6691

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Orjinal temada deneme sansim yok renklerini felan komple degistim, ama baska bir tema yükleyip denedim o temada düzgün calisti editör.Demekki renklerle oynarken hata yapmisim ama acaba nerde :( Belkide eklenti eklerken yanlis bisi yapmisimdir varmi öyle bir olasilik ?

Bellki sen vbulletinden iyi anliyorsun seni bulmusken birsey daha soriyim bari :)

Efsane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Onu yaparsan Her Ana kategori altında o bahsettiğin kısım görünür..

Yapmak istiyorsan Forumhome > forumhome_forumbit_level1_nopost İçini aç

Aşağıdakini bul
Kod:
<a href="forumdisplay.php?$session[sessionurl]f=$forum[forumid]">$forum[title]</a>

Hemen altına ekle
Kod:
<br /><tr align="center">
<td class="thead"> </td>
<td class="thead" width="100%" align="$stylevar[left]">$vbphrase[forum]</td>
 <td class="thead" width="175">$vbphrase[last_post]</td>
 <td class="thead">$vbphrase[threads]</td>
 <td class="thead">$vbphrase[posts]</td>

<if condition="$vboptions['showmoderatorcolumn']">
 <td class="thead">$vbphrase[moderator]</td>
 </if> </tr>

Denedim, problemsiz..

kabus6691

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Olmadi kardes, bu sefer o forum yazan kisim her kategoride iki tane cikmaya basladi, hem üstte cikiyor hem altta, ben kategorileri ayri ayri gösteren plugin eklemistim belkiondan olabilir diye plugini kapatip denedim bu seferde aradakiler normal tek gösterdi ama en üstteki ilk kategori cift gösterdi.

Neyse canin sagolsun..

eskeyp

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İki tane çıkması aynı kodun forumhome templatesinde olmasından kaynaklanır ordanda kaldır istediğin olur tabi yedekle öyle sil..

kabus6691

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
saolun dostlar sayenizde sonunda forum yazan kismi istedigim yere alabildim :)

@eskeyp dedigin gibi hem forumhome da ayni kodlar varmis hemde kategorileri ayiran plugin de ayni kodlar varmis ikisinide silince simdi tam istedigim gibi oldu her ikinizide tesekkürler.

Bide su gelismis editöre bi care bulsam süper olacak :)

HoST13

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
yönlenmesinin sebebi hatalı sayfayı ana sayfa yönlendirmenizden dolyı oalbilir.

kabus6691

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SHOWTHREAD >> showthread_quickreply

Templatesini orjinaline çevirsene.. Yada düzgün olan bir temadan kopyala

Denedim dostum ama degisen bisey yok, hatta temada yaptigim renk degisikliklerini felan komple sifirlayip orjinal haline getirdim Temanin simdiki hali (default tema) + showthread_quickreply de orjinale cevirdim ama hala ayni..

Kesinlikle ekledigim plug in yada ürünlerden biri yapiyor bunu ama cözemedim bir türlü hangisi oldugunu.Bi bilsem gelismis editörü yada normal editörü etkileyen templateler hangisi icabinda hepsini teker teker orjinal yapar denerim ama bilmiyorumki hangileriyle alakali olabilir.

yönlenmesinin sebebi hatalı sayfayı ana sayfa yönlendirmenizden dolyı oalbilir.

Sanirim bunu etiket bulutundaki hata icin yazdiniz, ben öyle varsayarak dediginizi yaptim anasayfaya yönlendirmeyi Hayir isaretledim ama problem devam ediyor.Etiketlerden konulari buluyor ama konuya girmeye calisinca anasayfaya gidiyor..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5