İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Vbulletinden Wordpress e geçiş

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Vbulletin kurulu olan sitemi, wordpress e geçirmek istiyorum. Ama konuları taşımanın bir yolu varmı bilmiyorum. Acaba bu konuda bilgisi olan arkadaşlar paylaşabilirmi? Yaklaşık 700 konu var. Taşıma mümkün olmasa bile bu konuları kopyala yapıştır yapmak istiyorum. Bunu nasıl yaparım ? Şimdiden herkese teşekkürler

samanpan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
geçirmen mümkün değil
kopyala yapıştır nasıl yapılır biliyorsun siteyi komple indirme programları var.. kur birini. sonra elinde olur site yavaş yavaş eklersin.

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
local host tarzı bir programdanmı bahsediyorsun?

samanpan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
yok ismini unuttum bi ton program var.siteyi alt sayfalaryla birlikte indiriyo. sonra pc den yavaş yavaş yüklersin arat google da çıkar

reklamsiz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
teleport adlı program işine yararmı bilmiyorum ama indiriyor dosyaları falan.

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Ya dosyaları indiriyorum bende ama içindeki konuları nasıl alırım sorun orda..

samanpan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
dosya derken site içi sayfalarından bahsediyo kardeş işte. bak google a. siteyi komple indirme programı falan yaz çıkıyo bi ton indirdikten sonra diğer sisteme geçer yavaş yavaş eklersin konuları

cilginsolist

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Malesef bu sitede vbulletinle ilgili bölümde var ama ilgilenen kimse yok,konu basligini parali diye yazsaydiniz kesinlikle yardimci olan cikardi,kolay gelsin

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
dosya derken site içi sayfalarından bahsediyo kardeş işte. bak google a. siteyi komple indirme programı falan yaz çıkıyo bi ton indirdikten sonra diğer sisteme geçer yavaş yavaş eklersin konuları

tamam bi denicem kardeşim.

Malesef bu sitede vbulletinle ilgili bölümde var ama ilgilenen kimse yok,konu basligini parali diye yazsaydiniz kesinlikle yardimci olan cikardi,kolay gelsin

Orası öyle hocam. Yani ücret gerektiren şeylerde zaten veriyoruz ama ne biliyim böyle konularda daha paylaşımcı arkadaşları bekliyoruz tabiiki. Ama kötü düşünmemek lazım belkide konuyu okuyanların bilgisi olmadığı için yardımcı olamıyorlardır. Teşekkürler..

Muhendis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Merhaba,

Bildiğim kadarıyla geçiş olmuyor. Yapmanız gereken, sıfırdan vBulletin kurmak ve ordaki konuları kopyala & yapıştır ile foruma aktarmak. WP'yi domain.com/wp gibi bir yere kaydırın. Forumu da domain.com'a kurun. Daha sonra WP'deki konuları tek tek foruma ekleyin.

Eğer vaktiniz yoksa, bunu meslek edinen arkadaşlar var. Ücretli olarak onlardan yardım alabilirsiniz.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Hocam geçiş için bir kaç yol kullanıyorlar. sql tablolarını wp ye uyarlıyorlar, yada veriyi botla çekiyorlar, yada eklenti kullanıyorlar. Bu eklentinin ücretsiz versiyonu çıkmış olabilir araştırmak gerekir: http://goscript.net/featured-articles/forum2blog-importer.html

vBulletin Forum to WordPress Blog Importer diye bakmak lazım.

shevko

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Ücreti dahilinde vBulletin forumunuzu Wordpress'e çevirebilirim.. Daha önce yapmadım benim için de bir deneyim olur.. :) Öyle yada böyle konularınızı Wordpress'e çekebiliriz, link yapısı filan ne düşünüyorsunuz bilmiyorum bakılır yani maksat işiniz olsun..

Bu arada @Eif,
Verdiğin linkteki çok uğraştırıcı bir şeye benziyor. Tek tek konuları link verip, submit etmek gerekiyor(gibi gözüküyor).. Ama araştırıp bu bu fiyatlara satılıyorsa daha kalitelisi yapılabilir diye düşünüyorum.. :)

samanpan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
yeri değil ama bişey demem gerekiyor. vbulletin bölümü ciddi bir boşluk içerisinde.(bana göre) shevko yu vbulletindestekten tanıyorum bu işi iyi biliyor. blackthorn varken o bakıyordu en azından şuan kimse ilgilenemiyor. o alanda mod olma olayını bence hakediyor. en azından benim gibi cahil üyeler de ondan bişeyler öğrenir bu sayede. sitede de "vb de kimse yok yardım edecek" mesajlarının önünü almış olursunuz.
sadece öneri yeri değil derseniz silebilirsiniz mesajı. karar sizin.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
vbulletin to wordpress converter
bu şekilde arama yapabilirsiniz, çok zarar görebilir sistem

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
vbulletin to wordpress converter
bu şekilde arama yapabilirsiniz, çok zarar görebilir sistem

İşte benimde korkum o. Şimdi siteye bir subdomain açıp oraya wp kursam. yavaş yavaş konularımı eklesem. Tamamlandığında vbulletini silip , kurmuş olduğum wp yi onun yerine alabilirmiyim? asıl merak ettiğim bu aslında.

shevko

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
yeri değil ama bişey demem gerekiyor. vbulletin bölümü ciddi bir boşluk içerisinde.(bana göre) shevko yu vbulletindestekten tanıyorum bu işi iyi biliyor. blackthorn varken o bakıyordu en azından şuan kimse ilgilenemiyor. o alanda mod olma olayını bence hakediyor. en azından benim gibi cahil üyeler de ondan bişeyler öğrenir bu sayede. sitede de "vb de kimse yok yardım edecek" mesajlarının önünü almış olursunuz.
sadece öneri yeri değil derseniz silebilirsiniz mesajı. karar sizin.

Yorumun için teşekkürler samanpan, fakat dikkat ediyorsan vakitsizlikten vBD konularına bile bakamıyorum, çok nadir uğrayabiliyorum.. Elimde mevcut olan SEO uygulamaları var, bunun dışında reel işimi devrediyorum bunun koşuşturması var, çok yoğunum kardeş anlayacağın.. Fırsat olursa ağustos gibi rahatlarım ve yardımcı olurum.. Tekrar teşekkürler..

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
iki kültür birbirine ters aslında, foruma açtığın konu wp de bi farklı olacaktır, millet teşekkür edecek sen onaylayacan, spam gibi birikicek, sen bilirsin yine de, shevko yapabilir istersen, ya da fazla konu yoksa tek tek ekle konularını

samanpan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
ya shevko ya yaptır . ya da site indirme programları şunlar
http://www.turk3.org/index.php?do=search&story=siteyi komple indirme programi&subaction=search
bu linkte var bak. teleport var onu kullan. bende daha önce o şekilde yaptım. elinde konular olur subdomain işi ile de uğraşmassın. yavaş yavaş eklersin. konu uzadıkça bişey değişmez ya yaptır para ver ya bu şekilde yap işte

Teşekkürler kardeşim. shevko ya ücretli yaptırmak isterim ( kendisini bende tanırım paylaşımlarından yararlanmışımdır ) . Aslında talep ettiği ücret düşük ama ben bugünlerde çok masraf ettim ve ona ayıracak çok bütçem kalmadı açıkçası. Hem de kendim öğrenmek istiyorum birazda. Bakalım Allah kerim ya batıcaz ya çıkıcaz :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5