İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

vbullettin cok kasiyor.

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Merhabalar..

Vbulletin 3.5.4 kullaniyorum günlük hitim 1500 tekil civari. Yanliz forumum cok kasiyor. 1 gb ramli serverim var nerdeyse 500 mb 'i foruma gidiyor ve bu neticeyle diger sitelerimde yavasliyor. Bazen mysql calismiyor restart atmam gerekiyor. Düsünüyorumda 10.000 tekilim olsa durum ne olur. iyinetadmin bu konuda tecrübelidir, tabii diger vbulletinci arkadaslarinda tavsiyelerini bekliyorum. Foruma ne gibi ayarlar yapmam gerekir. Simdide tesekkür ettim yardimlar icin.

emucu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çok ilginç.

bence forumdaki bir eklenti kasıyor olabilir yada saldırı vs olmasın ?

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1500 tekil için vBulletine 1GB ram yeterli değildir. Biraz my.cnf optimizasyonu sorunu geçici olarak çözse de ek ram gereklidir. Umarım sunucu win değildir, öyleyse o ramla çok şanslısındır.

donanimmerkezi.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zbahadir' Alıntı:
1500 tekil için vBulletine 1GB ram yeterli değildir. Biraz my.cnf optimizasyonu sorunu geçici olarak çözse de ek ram gereklidir. Umarım sunucu win değildir, öyleyse o ramla çok şanslısındır.

1500 online değil günde 1500 tekil hit demiş arkadaş.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
donanimmerkezi.com' Alıntı:
1500 online değil günde 1500 tekil hit demiş arkadaş.

Haklısınız sonra farkettim, konsoldan top komutu ile neyin daha fazla ram yediğini ve ayrıntılarını görebilir.

Yine de sorunun sunucudan kaynaklandığını düşünüyorum. ZendOptimizer kurulu değilse php daha çok bellek kullanır. Ayrıca sunucuda takas alanının yetrli olup olmadığınıa da bakılmalı. Takas alanı yeterli gelmiyorsa yine rama daha çok yüklenecektir.

M

MedyaGraf

Misafir
Aynı sorun bendede var ama ben vb değil ipb kullanıyorum vbulletin kullandığım zamandada vardı gerçi bu hata tek hit günlük ortalama 10 bin ama forum kapalı kaldığı zamanlarda yani fazla yüklenme olmadığı zamanlarda bile kasıyor 1 gb ram vardı dediler belki yetmez 2 gb ram yaptık... script support u ile görüştük database de sorun yok dedi... Dedide dedi şuan sorun halen devam etmekte ne yapacağım bende bilmiyorum 20 dakika dolmadan cpu uçup gidiyor..

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Vallaha ben şunu anladım. 1 vbulletin forum kuracaksanız ve iyi bir hizmet verecekseniz bi dedicatedi gözden çıkarmak gerekiyor :) Bazı büyük sitelere bakıyorum halen phpbb kullanıyorlar.

heaven

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dll' Alıntı:
Merhabalar..

Vbulletin 3.5.4 kullaniyorum günlük hitim 1500 tekil civari. Yanliz forumum cok kasiyor. 1 gb ramli serverim var nerdeyse 500 mb 'i foruma gidiyor ve bu neticeyle diger sitelerimde yavasliyor. Bazen mysql calismiyor restart atmam gerekiyor. Düsünüyorumda 10.000 tekilim olsa durum ne olur. iyinetadmin bu konuda tecrübelidir, tabii diger vbulletinci arkadaslarinda tavsiyelerini bekliyorum. Foruma ne gibi ayarlar yapmam gerekir. Simdide tesekkür ettim yardimlar icin.

Sitenin Adı Nedir ? Bakalım Bi Kasma Ne Kadar Sayfa yüklemesi Nasıl ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5