İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ve Erdoğan karar verdi: Erken seçim!

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Recep Tayyip Erdoğan basın toplantısı düzenlendi. İlgili haber;

Haber7com' Alıntı:
Erdoğan, 'En erken 24 Haziran ya da 1 Temmuz'da sandığa gideceğiz' dedi.

Erdoğan genel seçimleri 4 yıla indirmek istediklerini, cumhurbaşkanlığı seçimini 5+5 olarak değiştirmek istediklerini söyledi
Bakanlar Kurul ve MYK toplantısını tamamladık. Anayasa Mahkemesi Cumhurbaşkanlığı siçimleri 1. tur oylaması kararını bu akşam açıklardı. Anladığımız kadarı ile kararını yarın TBMM Başkanlığına sunulacak. Toplantımızda kararın geniş açıdan değerlendirme fırsatını bulduk. Başından mahkeme kararını saygı ile karşılayacağımızı ifade etmiştik. Kararı saygı ile karşılıyoruz

CHP lideri Baykal’ın mahkemeyi etkilemeye yönelik açıklamalarını Mahkeme adına talihsizlik olarak değerlendiriyoruz. Bu karar çokça tartışılacaektır. Cumhurbaşkanı seçimleri bu karar doğrultusunda yeni bir takvime bağlanacak ve süreç işleycektir. Partimiz Danışma Kurulunu toplantıya çağırmıştır.

Kararın siyasi sonuçlarını değerlendirmiş bulunuyoruz. AK Parti olarak seçimi en kısa sürede
Milletin iradesine sunmayı vazife biliyoruz. Seçimin öne alınması için Millet Meclisi’ne başvuruyoruz. Bizim öngördüğümüz tarih . 24 Haziren veya 1 Temmuz tarihleri olabilir. TBMM alınacak karar doğrultusunda sandıklar kurulacak milletin iradesi orada tecelli edecektir. Cumhurbaşkanlısı seçimne ilişkin turlar Perşembeden itibaren devam edecektir. İlk turun neticesini görüp yeniden değerlendireceğiz. Millete bu konuda da gidilmesinin geleceğe yönelik faydalı olacağına inayoruz. Anayasa Mahkemesi kararı sonrası
Azınlığın çoğunluğa karşı tahakkümünü kırmak için millete gidiyoruz. Biz millete iki turlu seçim sistemi ile gidilmesini istiyoruz. Buna yönelik olarak her türlü adımı atmaya da hazırız. Burada da bazı engeller karşımıza çıkarılacak. Biz yasalar neyi gerektiriyorsa bunu yapacak. Cumhurbaşkanlığı seçimindede parlamentodan seçim çıkmazsa bu konuyu damillete götürecek milletimizin cumhurbaşkanını seçmesi için ne gerekiyorsa onu yapacağız.

25 yaş anayasa kararı vardı. 25 seçilme yaşı olsun diye de bir adım attık. Seçimlerin öne alınması sebebi ile 25 yaş seçilme yaşı olmaktan çıkabilir bir sonra ki seçime kalabilir bunun için bir anayasa değişikliği yapılması gerekiyor dün buna evet diyenler bugün de evet diyeceklerdir. 25 yaşındaki genç arkadaşlarımız da parlamentoya girme şansını elde etsinler.

Milletvekili seçimlerinin 4 yıla alınmasına da biz hazırız. Cumhurbaşkanı seçiminde de 5+5 e de varız bunu da getiriyoruz. Dediğim gibi millet bu seçimi yapacak. Tüm konularla ilgili olarak milletimiz müsterih olsun. Sorunları demokrasi içinde çözüm üretecek imkan ve aklıselime hazırız süratle milletimize gidiyoruz milletimiz en güzel ve en isabetli kararı verecek.
Miting meydanlarını bizim önümüze sürmek isteyenlere de şunu söylüyorum. Demokratik hakkı kullanmak isteyenlere saygım var. Bunu yapmaları üzücüdür. Son kararı sandıktır kararı en ideal şekilde sandıkta kullanılacaklardır. İkaz yeri de sandıktır. 60 günlük süre içinde yapacağız. Grup konuşmamda da ifade edeceğim. Bu konularda ülkenin gidişine yönelik olumlu olumsuz kanaatleri dinleyen ve bundan kaçınmayan bir iktidar var. Cumhuriyet tarihinde görüşmeleri bu kadar geniş şekilde yapan iktidar yoktur.

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Cumhurbaşkan'ını halk seçecek = Abdullah Gül yeni Cumhurbaşkanımızdır.

Ülkeyi boşu boşuna kırize sokanlar utansın.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
daha üç gün önce erken seçim vatana ihanettir diyordular, ne kadar çabuk fikir değiştirdiler , tebrik.

kenan56

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
daha üç gün önce erken seçim vatana ihanettir diyordular, ne kadar çabuk fikir değiştirdiler , tebrik.

erken seçime gidilmiyor. aslında seçimler öne alındı 4.5 yıl :D yetmedimi
anayasa mahkemesinin verdiği karar bu kararları almaya yöneltti.
367 i bulamıyorsan tabiki seçime gidip o komik 367 tartışmasını halk ortadan kaldıracak

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

Anayasa Mahkememizin lütfetmesi ile 367 yakalayamadan Cumhurbaşkanı seçilemiyor. Eğer Meclis Cumhurbaşkanını seçemez ise bu turlarda ( ki mecburen böle olacak ) meclis direk olarak seçime gider. Kanun böle AKP istesede istemese de Seçime gitmek zorunda bırakıldı. Kendi tercihleri değildir.

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben öyle birşey göremedim, duyamadım; yanlış anlama, kaynak alabilir miyim?

google dan abkabilirsin hocam.

Sabah kimseyle görüşmedim, sonra görüşmüş olabilirm, daha sonra da görüştüm (bir iş adamıydı ama ismini unuttum) diyen bir başbakan için bu sözü söylemiş olmak ve sonra çark etmek, çok da şaşılacak bir şey olmasa gerek.

Zaten bilerek ortamın gerilmesine müsaade edip, tepki oylarını toplamaktı amaç, amaçlarını da elde ettiler.

inadına akp, inadına tayyip diyenlerde bir gün akıllıca düşünmeyi öğrenirler inşallah.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Anayasa Mahkememizin lütfetmesi ile 367 yakalayamadan Cumhurbaşkanı seçilemiyor. Eğer Meclis Cumhurbaşkanını seçemez ise bu turlarda ( ki mecburen böle olacak ) meclis direk olarak seçime gider. Kanun böle AKP istesede istemese de Seçime gitmek zorunda bırakıldı. Kendi tercihleri değildir.
dediğine katılıyorum , bu meclis yumurta bile pişiremicekti :) , doğrusu bu oldu..

bu arada anayasa mahkemesinede güveniniz yok tahmin ediyorum ,

bu konuda ulemaya danışılması nasıl olurdu acaba , fikir olarak yani

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bunun sözünden dönmek olmadığını bile idrak edemiyorsunuz. Bu erken seçim kararını bile AKP aleyhine yorumluyorsunuz tebrik ederim. Tayyip Erdoğan ağzıyla kus tutsa yaranamaz size. Ilk önce neden erken seçime gidildiğinin sebeplerini öğrenin, ondan sonra bu konuya gelip ukalalık yapın.

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bunun sözünden dönmek olmadığını bile idrak edemiyorsunuz. Bu erken seçim kararını bile AKP aleyhine yorumluyorsunuz tebrik ederim. Tayyip Erdoğan ağzıyla kus tutsa yaranamaz size. Ilk önce neden erken seçime gidildiğinin sebeplerini öğrenin, ondan sonra bu konuya gelip ukalalık yapın.

ploop seni siyaset konusuna mesaj yazarken görmek ne güzel :)

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bundan 2 hafta önce Babacan seçim tarihi verirken de mi bugün kü durum vardı? Seçim şimdi konuşulan bir şey değil ki? daha önceden planlandığı açıkça görülüyor.

Tabi görene...

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
alehine yorumlamamdan daha doğal bir şey olamaz ,

Türkiye yi ve Türkleri düşünen herkes gibi bende , iran gibi bir ülkede yaşamak istemiyorum .

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
alehine yorumlamamdan daha doğal bir şey olamaz ,

Türkiye yi ve Türkleri düşünen herkes gibi bende , iran gibi bir ülkede yaşamak istemiyorum .
Bu senin düsüncen. Ben de deniz baykal ve türevlerinin yönettiği ülkede yasamak istemiyorum. Sizin savunduğunuz iktidarlar Türkiye'yi ve Türkleri çok düsündüğü için zaten Türkiye bu hallere geldi.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Mywedding; sana "saygı" sınırları içerisinde soru sordum, "saygısızca" bir cevap yazdın.

Elbette araştırma yapmak bir tık uzağımda, amaç, tartışmada o konuda senin de fikirlerini alarak ona karşı bir cevap hazırlamak ve tartışmayı belli bir seyirde devam ettirmek.

Ha, bu arada ister takım tutar gibi parti tutarım, ister üyesi olarak parti tutarım, ister sempatizanı olarak parti tutarım, bu senin anlayış sınırlarınla alakalı birşey. Nasıl parti tuttuğum ben harici kimseyi alakadar etmez.

Bu arada saygı konusunda araştırma yapacağın kitap, belge vs. lazım olursa, google bir tık uzağında, haberin olsun.

egitimsart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Halkın seçtiği Meclis'te Abdullah Gül'ü seçtirmediler. Artık Halk Kendi seçecek göreceksiniz, baykal ve türevleri sandığa gömülecekler:)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5