İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

vektörel tabanlı...

OguzKaganAslan

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
merhaba arkadaşlar... grafik konusunda kendimi yeni yeni yetiştirme çabasındayım... sizlere son gunlerde aklıma takılan bir soruyu sormak istiyorum... grafik programlarında vektörel tabanlı diye bir tabir var... nedir bu vektörel tabanlı olayı... ve hangi grafik programları vektörel tabanlıdır... merakımı giderirseniz çok mutlu olurum...

A

autocadokulu

Misafir
Vektörel taban çizgilerden oluşan format, normalde bir çizgi pixellerle tanımlanırken vektörel tabanda iki noktadan ibarettir ve iki nokta arasında bir çizgi oluşturulur. Bu da binlerce pixel yerine 2 noktaya düşürülmüş verinin daha az yer kaplaması ve daha düzgün çıkması demektir.

-------------------------------------------------------------------------
www.autocadokulu.com

Autocad kullanıcılarının yeni mekanı burası;

Türkçe Font, Türkçe Menü, Autolisp ler, Semboller ve daha pek çok konu bu sitede...

S

soundmaster

Misafir
freehand vektöreldir
photoshop cs de vektörel yatkınlığı var biraz ama vektörel denmez hiçbi zaman

OguzKaganAslan

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
çok teşekkürler... topic açıldı 1 sene oldu cevaplar gelmeye başladı... ben de bu arada yavaştan freehand olayına girmiş durumdayım zaten... geliştirices bakalım...

M

mrtbslp

Misafir
coreldraw

ewet biraz geç olmuş ama ben de bu konu hakkındaki görüşümü bildirmek isterim. Vektör bazlı programlar piksel bazlılara göre daha hızlıdır yani çalışırken insanı delirtmez... Tabiki piksel bazlıların da işlevi çok farklı. İkisinin de yeri ayrı yani. Benim asıl söylemek istediğim şu bence freehand yerine coreldraw denemelisin. Kusursuzdur... :)

ÇakarÇakmazÇakanÇakmak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Vektör tabanlı grafikler Photoshop grafiklerinden daha kaliteli çıkar. Kenarlardaki kırıklıklar vs..... Photoshop resim ve zemin çalışmak için, freehand o resmi alıp tasarımı çalışmak için....

Şahsen Freehand mx'im var lisanslı ama Freehand 9 çok daha stabil.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5