İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Vergi Bilgileri

sempativet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar,

Baya bir beklemeden sonra adsense ye kabul edildim ancak giriş yaptığım anda benden vergi bilgileri istiyor ve birkaç tane form seçeneği sunuyor. Bana en yakın form sanıyorum IRS Form 8233 , ama bu hem ingilizce, hemde fax ile istiyorlar. Okuduğuma göre, vergi bildirimi yapmazsak, para ödemiyorlarmış.. Ödemelerinizi bekletiriz diyorlar. Adminlere mail yazdım ama cevap da gelmedi.

Bu formu doldurmam mı gerekiyor, ne yapmalıyım. Yardımcı olun lütfen.

Saygılar

G

Gündüz

Misafir
amerikada oturmuyorsan, sag tarafta iki kere hayir koyarsan, yeterli.

amerikada oturmuyorsan ve amerikala ticaret yapmiyorsan, hic bir form yazmana lüzüm yok.
IRS-Formular 8233 amerikala ticaret isin varsa, lagzim oluyor

sempativet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çok teşekkür ederim ancak,

Yayıncının veya usulüne uygun olarak yetkilendirilmiş yayıncı temsilcisinin imzası (isminizi yazmanız imza yerine geçecektir)

yerine ismimi mi yazayım.. ?

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Gecen senenin (2004) tax islemini gecen gun yaptim.
(Amerikada 15 Nisan'a kadar bir onceki senenin vergisini beyan etmek zorundasiniz.)
1099-MISC gondermisti Google, Amerika'da kazandiginin ucte biri vergiye gidiyor.

Cypher

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki Sen Türkiyedesin fakat domain+host+reklam giderlerini full usa üzerinden yapıyorsun.Bu giderlerini USA da çalışan firmalar ödüyorsun.Bu konuda ne diyorsunuz.İsmimizi büyük harflerle yazmak yeterlimidir.Bi nevi USA ile ticaret yapmış olmuyormuyuz.

Cypher

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya ben yanlış sorumu soruyorum,yoksa zor sorumu .Bu konuda bişiler biliyormusunuz arkadaşlar.?

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hayır domain, host gibi şeyler USA ticareti olarak sayılmıyor.. Sonuçta tüm domainler ICANN'a baplı ve yurt dışıyla bir alakası oluyor tek tek bunlar incelenmiyor..

Ticarette daha genel şeyler söz konusu oluyor.. Reklam olayına gelince mesala ABD'de Msn'den tanıştığınız biri size reklam verdiyse yine sorun teşkil etmez ama mesala ABD'de resmi web sitelerinden bizde (Turkcell, Telsim vs..) olduğu gibi sitelerden reklam alırsanız sorun teşkil edebilir.. Ama sonuçta kim bu tarz sitelerden reklam alacak kadar gelişmiştir o da tartışılır.. Daha ülkemizdeki sitelerden reklam bulmakta zorlanan kişiler varken Yurt dışında bu tarz sitelerle anlaşmak oldukça zor..

İyi paylaşımlar..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5