İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Veritabanında aramada sorun

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar yazi.php'deki içeriği foreach ile linkleyince

PHP:
echo '<a href="bul_'.strtr($etiketle,"ŞÜÇİĞÖüöşçğı?!' _","SUCIGOuoscgi?!'__").'.html" name="lin">'.$etiketle.'</a> ';
buradan bul.php'ye bul_kuslar_ne_guzel_ucuyor.html olarak geldi. Şimdi veritabanında bu kelimeleri arayacak ve içinde bunlar geçen içerikleri gösterecek ama bulamıyor. Niye? Çünkü veritabanında kayıtlı olan şey "bu kuşlar bazen güzel uçuyor, bazen de hiç güzel uçmuyor!" Türkçe karakter dolu.

Bunun çözümü nasıl acaba?

ulast

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkçe karakter olarak gönderin ben öyle yapıyorum sıkıntı yok. Zaten artık browserların yeni sürümlerinde karakter problemleri aşılıyor. Benim sistemim
w2z.org/etiket/ĞÜŞİÖÇğ üşıöç

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
O seoyla o kadar uğraştım ama ben :)) Bir önceki sayfadan $etiketle'yi çekmek mümkün mü? Çünkü o dediğiniz şekilde Türkçe karakterde.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
tablo collation'ı uft8_turkish_ci ise, ş s farketmemesi lazım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5