İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Veritabanından Türkçe Karakter Hatası

alcnsrmn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Veritabanından Türkçe Karakter Hatası [ÇÖZÜLDÜ]

Merhaba Arkadaşlar Oluşturduğum Sayfaların Hepsi İçin Bu Durum Geçerli..

Genel Textlerde Sorun Yok Fakat Veritabanından (MySQL) Çektiğim Verilerde Türkçe Karakter Sorunu Yaşıyorum.

phpmyadminde karşılaştırmalar = utf8_turkish_ci
php dosyalarım = UTF-8
Tüm Sayfalarda = <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /> Etiketi Mevcut

Hal Böyleyken Ben Sorunu Bir Türlü Çözemedim. Başka Neler Yapabilirim. Forumda Yazılanları Okudum Fakat Söylenenler Zaten Bende Mevcut. Gözümden Kaçmış Olabilir.

Şimdiden Teşekkürler...

----

İLK SORGU :
mysql_query("SET NAMES 'utf8'");
mysql_query("SET CHARACTER SET utf8");
mysql_query("SET COLLATION_CONNECTION = 'utf8_turkish_ci'");
olmalı

Sunberq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Veritabanınızı latin-5 yapıp tekrar dener misiniz, ayrıca sorun çözülmezse sayfanızı not defteri ile açıp;

KODLAMA: ANSI
bölümünü
KODLAMA: UTF-8
olarak değiştirip kaydederek yeniden deneyin, cevaben zaten utf-8 yazıyor kodda derseniz aynı sorun bende de olmuştu bu şekilde çözmüştüm...

emekli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
SQL cümlesini çalıştırmadan önce mysql bağlantınızın karakter kodlamısını setleyin

// mysqli icin
$mysqli->set_charset("utf8");

// mysql icin
$mysql->set_charset("utf8");

alcnsrmn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Veritabanınızı latin-5 yapıp tekrar dener misiniz, ayrıca sorun çözülmezse sayfanızı not defteri ile açıp;

KODLAMA: ANSI
bölümünü
KODLAMA: UTF-8
olarak değiştirip kaydederek yeniden deneyin, cevaben zaten utf-8 yazıyor kodda derseniz aynı sorun bende de olmuştu bu şekilde çözmüştüm...

Zaten Sorunun Genel Çözümü Budur Denedim Fakat Düzelmedi. Teşekkürler

SQL cümlesini çalıştırmadan önce mysql bağlantınızın karakter kodlamısını setleyin

// mysqli icin
$mysqli->set_charset("utf8");

// mysql icin
$mysql->set_charset("utf8");

Malesef Bu da İşe Yaramadı . Hala Veritabanından Çektiğim Verilerde Türkçe Karakter Sorununm Devam Ediyor.

alcnsrmn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar Başka Bir Çözüm Yolu Bilen Yok mu Acaba ?? Yada Ne Yapmamı Önerirsiniz Tabloyu Silip Yeniden Yapılandırmam Zaman Alıcak Ama Son Çare Olarak Onu Yapıcam

Sunberq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Rica etsem site adresinizi ö.m veya buradan gönderir misiniz?

Sunberq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tam tahmin ettiğim gibi, local olarak kullandiginiz programdan kaynaklanıyor %90. Başka bir program kurup tekrar denerseniz sorununuzun düzeleceğini sanıyorum. Veya ücretsiz hosting sağlayan sitelerde deneme amacıyla hesap oluştururup öyle deneyin.

alcnsrmn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tam tahmin ettiğim gibi, local olarak kullandiginiz programdan kaynaklanıyor %90. Başka bir program kurup tekrar denerseniz sorununuzun düzeleceğini sanıyorum. Veya ücretsiz hosting sağlayan sitelerde deneme amacıyla hesap oluştururup öyle deneyin.

Local Olarak Wamp Kullanıyorum. Bu Sorun Programdan Kaynaklansa Diğer Sitelerdede Aynı Şey Olmaz mı?

Ben Yinede Easy PHP de birde hosting'de deneyeyim Teşekkürler...

alcnsrmn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Kullandığım Yazılımı Değiştirdim Hosta Yükledim Fakat Sorunum Aynı Şekilde Devam Ediyor. Çok Saçma Bir Durum Olmaya Başladı..

Sunberq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet gerçekten can sıkıcı bi durum öyleyse sorunun kökten hallolması için profesyonellerden yardım alın. Http://forum.ceviz.net birçok sorununu çözdüler ve ilgililer, kolay gelsin.

soulful

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sayfanizin basina
header('Content-type: text/html; charset=utf-8');
ekleyin

ardindan kodlarinin bulunduğu php dosyasini notepad ile acin UTF-8 formatinda kaydedin.

Sunberq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tek Cevapla Çözdüm Sorunu ;)

Söylemiştim, benim de bir çok sorunumu tek cevapla çözdüler, delphi programlama dili ile liseler arası yarışmaya okulum adına katılmıştım sonuncu oldum ama sağolsunlar takıldığım yerlerde yardım ettiler:) cevizin üstüne site tanımam, ne r10 ne başkası. r10 zaten artist kendini seocu&coder sananlarla dolu, çözümü merak ettim rica etsem buradan paylaşır mısın diğer arkadaşlarımız da aynı sorunu yaşarlarsa çözüme ulaştırsınlar.

alcnsrmn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Söylemiştim, benim de bir çok sorunumu tek cevapla çözdüler, delphi programlama dili ile liseler arası yarışmaya okulum adına katılmıştım sonuncu oldum ama sağolsunlar takıldığım yerlerde yardım ettiler:) cevizin üstüne site tanımam, ne r10 ne başkası. r10 zaten artist kendini seocu&coder sananlarla dolu, çözümü merak ettim rica etsem buradan paylaşır mısın diğer arkadaşlarımız da aynı sorunu yaşarlarsa çözüme ulaştırsınlar.

İlk mesajıma yazdım çözümü :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5