İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Veritanı ile ilgili toplu değiştirme işlemi, nasıl yapabilirim ?

prozac38

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar.

Bir wordpress sitemde 3000 konu mevcut ve hepsinin içinde
Kod:
<iframe width="570" height="370"
ile başlayan youtube embed kodları var. Bu Embed kodlarındaki 570 değerini 510 olarak değiştirmek istiyorum,
Tek tek değiştirmek çok zaman alıcı bir konu.
Yani veritabanında ne kadar üstteki kod ile başlayan kod yığını varsa bunları
Kod:
<iframe width="510" height="370"
olarak değiştirmek ve dolayısıyla video büyüklüklerini en ve boy ölçülerini değiştirmek istiyorum.
wp_post wordpressin kendi veri tablolarından bir tanesi, phpmyadminden nasıl bir sql sorgusu oluşturmalıyım ki, videolar istediğim forma dönüşsün.

Şimdiden teşekkür ederim.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
bazı programlar vardı hatırladığım kadarıyla
bul
xxxxxx
değiştir - hepsini bununla değiştir
xxxx

gibi birşeydi, kimbilir adı neydi?

gail

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
notepad "takılabilir"
notepad2 bu işlem için daha uygun olur.

ctrl+h

ilk alana eski değerleri
ikinci alana'da yeni değerleri girersen ve değiştirdikten sonra kaydedersen
sorunu çözmüş olursun :p

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Yedeğinizi aldıktan sonra phpmyadmin'de sorgu penceresinden alttaki kodu çalıştırın. Bu işlerde uzman değilim ama, daha önce kullanmıştım aynı kodu ve başarılı olmuştu.

Update wp_posts Set post_content = Replace(post_content, '<iframe width="570" height="370"', '<iframe width="510" height="370"');

prozac38

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yedeğinizi aldıktan sonra phpmyadmin'de sorgu penceresinden alttaki kodu çalıştırın. Bu işlerde uzman değilim ama, daha önce kullanmıştım aynı kodu ve başarılı olmuştu.

Update wp_posts Set post_content = Replace(post_content, '<iframe width="570" height="370"', '<iframe width="510" height="370"');

evet bu kodda işe yarıyor, ayrıca diğer forumda arkadaşın gönderdiği kodda sorunumu çözdü.
UPDATE wp_posts SET post_content = replace(post_content, "570", "510");

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5