İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Video İzlee Sitesi için suncu tavsiyeleriniz

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Selamlar

Bir TV kuruluşu için arşiv videolarını youtube tarzı flv videolarla izletmeye açacaklları siteleri için dedicated alacağım.

Daha önceden bu tarz siteler kullananların tecrübeleri nelerdir?

Duo Core tek makina alıp 500GBx4 disk mi kullanayım yoksa 4 tane 500GB harddiskli p4 3.8 HT makina mı alayım, (scripti kendi ayarladıkları bir ekip ajaxla yazmış maalesef sunucuyu almadan önce denetemiyorlar bana bu yüzden piyasadaki standart video izleme sitelerinin CPU kullanımlarını öğrenmeye çalışıyorum)

Yada başka türlü ne yapayım daha önceden denemiş olan var mı?

Tekil hiti 2K dan başlayıp ilk 3 ay içinde 20K ya çıkabilirmiş... ( Bu site sahibinin tahmini ) Ama benim için önemli olan ilk 3 ayı devirmek... Sonrasında TV nin anlaşmalı olduğu veri merkezine taşınacaklar...

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu site için yapman gereken harddiski yüksek tutmak yerine dosyaları paylaştırarak serverlere dağıtmandır.
round robin sistemlere bakabilirsin ama senin için olay tam olarak round robin değil. 100 videodan 20 şer tane 5 sunucuya paylaştırılmış subdomainlerde kullanabilirsin.

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
500 lük diskler satamı ?
o halde çok sorun yaşayabilirsin o hitlerle
bunu söyleyebilirim

djkickass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
böyle şeyler tek serverda olmaz cpu kurtarsa hdd kurtarmaz hdd kurtarsa ethernet kartı kurtarmaz.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ram i yüksek tutmalısın

2 makina 2şer GB ram alcam

bu site için yapman gereken harddiski yüksek tutmak yerine dosyaları paylaştırarak serverlere dağıtmandır.
round robin sistemlere bakabilirsin ama senin için olay tam olarak round robin değil. 100 videodan 20 şer tane 5 sunucuya paylaştırılmış subdomainlerde kullanabilirsin.

evet budur dün sabahe doğru karar verdim

500 lük diskler satamı ?
o halde çok sorun yaşayabilirsin o hitlerle
bunu söyleyebilirim

valla sata almayı düşüyorum ama 2 şer makinaya 2şer 250 lik takarak başlamaya karar verdim

böyle şeyler tek serverda olmaz cpu kurtarsa hdd kurtarmaz hdd kurtarsa ethernet kartı kurtarmaz.

peak timelar için evet haklısın 2 makina ile başlamayı dşünoyurm

Sanırsam netdirekt ile çalışacağım Alman DC leri hiç sevmiyorum ama kader :) 2 Core2Duo kiralayacağım 5er Terabayttan daha sonra BW ihtiyacı oldukça aynısından bir tane daha alacağım

3 ayı en az ne kadar serverle bitirirsem benim için kardır :)

djkickass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bw ihtiyacı 1000gb 25 euro extra alabiliyorsun ama ben hala ethe den kitleniceğini düşünüyorum :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5