İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

video klip yayınlamak yasal mı?

NaCReS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar yerli sanatçılarımızın capture edilmiş video kliplerini yayınlayacağım bi site yapmayı düşünüyorum.. acaba müyap tarafından mp3 sitelerine gösterilen muameleyle karşı karşıya kalırmıyım ilerde? konu hakkında bilgisi olan varmı acaba?

hotr1de

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
acaba absürt sitede yasakmı, yasaksa yaptırımları neler ?? ve yine yasaksa sitenin girişine 18 yaş sınırı var giriş için tıklayın yazsak bişey değişirmi

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
acaba absürt sitede yasakmı, yasaksa yaptırımları neler ?? ve yine yasaksa sitenin girişine 18 yaş sınırı var giriş için tıklayın yazsak bişey değişirmi

Telif hakkı olan herşey yasak. Bu mp3 video klip vs. olabilir. Telif hakkı olmayan amatör çekimler yasak değil. Bilinen illegal gizli çekilmiş amatör videoların sahiplerinin de site sahibine dava açma hakkı vardır. Kendi videolarınızı koyabilirsiniz siteye o yasak değil :p

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
peki klibi izletsek youtube gibi o'da yasak mı ?

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
youtube ve benzerlerı kendı dagıtıyor sen calımıyorsun o yuzden yasak deıl

NaCReS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki klibi izletsek youtube gibi o'da yasak mı ?
evet bende buna benzer bi oalyı kastetmiştim.. klip dağıtımı yapmicam, insanların klipleri bilgisayarlarına download edebilcekleri bi sistem olmicak.. sadece online olarak tv gibi izlicekler...

bunda bi sakınca yoktur heralde..

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
valla ben de bikaç video klip yayınlıyorum youtubeden. bana bunun için uyarı gelirse ben de youtube aleyhine dava açarım valla

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5