İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Videodaki konuşmayı yazıya dökecek eleman aranıyor

Emre Ünalan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Elimizdeki sunum şeklindeki videolardaki konuşmaların dinlenerek yazıya dökülmesi gerekiyor. Videolarda tek bir konuşmacı var, diyalog içerikli değil. Konuşmalar gayet düzgün bir Türkçe'yle yapılmış ve ses sorunu yok. Anlamakta zorlanacağınız konuşmalar değil yani.

Dinlenip yazıya dökülen süre üzerinden ödeme yapacağız. Direk bir ücret önermiyorum. Önce benim şartlarımı denemeden kabul edip işin yarıda bırakılmasını istemiyorum çünkü. Bu yüzden şartları siz belirleyin. Bir kaç dakikalık bir videodaki konuşmayı yazıya dökerek yaptığınız işi saat cinsinden hesaplayıp bana saat başına (saat başından kasıt çalıştığınız saat değil toplam yazıya döktüğünüz video uzunluğudur) ne kadar ücret talep ettiğinizi başlığa mesaj ya da özel mesaj yoluyla bildirirseniz daha iyi anlaşacağımızı umuyorum.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
1 Saatlik videonuzu 20 YTL ye yazılı bir şekilde size teslim edebilirim. Günde 10 Saatlik video verirseniz verdiğiniz günün ertesi günü çalışmayı teslim alabilirsiniz. Bu verdiğim fiyat normal hızda bir konuşma için verilmiştir. Videolardan bir demo linki verebilirseniz ona göre fiyatta oynama yapabilirim.

crazy89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
video lütfen

Elimizdeki sunum şeklindeki videolardaki konuşmaların dinlenerek yazıya dökülmesi gerekiyor. Videolarda tek bir konuşmacı var, diyalog içerikli değil. Konuşmalar gayet düzgün bir Türkçe'yle yapılmış ve ses sorunu yok. Anlamakta zorlanacağınız konuşmalar değil yani.

Dinlenip yazıya dökülen süre üzerinden ödeme yapacağız. Direk bir ücret önermiyorum. Önce benim şartlarımı denemeden kabul edip işin yarıda bırakılmasını istemiyorum çünkü. Bu yüzden şartları siz belirleyin. Bir kaç dakikalık bir videodaki konuşmayı yazıya dökerek yaptığınız işi saat cinsinden hesaplayıp bana saat başına (saat başından kasıt çalıştığınız saat değil toplam yazıya döktüğünüz video uzunluğudur) ne kadar ücret talep ettiğinizi başlığa mesaj ya da özel mesaj yoluyla bildirirseniz daha iyi anlaşacağımızı umuyorum.

5 saatlik videonuzu 70 YTL ye yaparım ancak sonrası için pek birşey söyleyemem lütfen bana veriiin :)

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sırf işi almak için piyasayı bu kadar küçültmek yakışmıyor sizlere. 30 ile başladı, 20 ile devam etti, sonra ise 5 saate 70 ytl'ye kadar geldi iş. Türkiye'de işler neden gelişmiyor diye soruyorsunuz ya, işte bu da sebeplerinden biri.

Oturun, her konuda "sabit" fiyat belirleyin. Onun altında çalışan kişileri ise bir alt sınır olarak değerlendirin. (küçümsemek anlamında değil, kalite olarak daha düşük anlamında)

Bence ciddi ciddi konuşulmalı bunlar. Zira ne siz iyi para kazanabiliyorsunuz, ne de diğer insanlar memnun kalabiliyor.

crazy89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gerçekten güzel bir konuya değiniyoruz ancak şöyle bir durum var şartlar ve değişkenler farklı ayrıca piyasada herkese yetecek kadar iş olduğu zaman fiyat kırılmaz sabit bir fiyat belirlenir. ve rekabet olmadan belirli bir kalite düzeyine ulaşılacağını zannetmiyorum.

önemli olan burda işi vereninde işi alanında işinin görülmesi piyasanın nabzını tutmak ekonomist veya tıılımcı olmak değil. 2 yıldan bu yana web master forumlarına pek takılmıyor idim. o zamanlarda herkes bu işi hobi olarak yapıyor idi ancak şimdi en ufak bir kod düzeltme işi bile paraya bağlanmış durumda. peki bu duruma ne demeli..

ya bu gidiş yol değil ya da bu yolu çevirmeli diyorum

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Sırf işi almak için piyasayı bu kadar küçültmek yakışmıyor sizlere. 30 ile başladı, 20 ile devam etti, sonra ise 5 saate 70 ytl'ye kadar geldi iş. Türkiye'de işler neden gelişmiyor diye soruyorsunuz ya, işte bu da sebeplerinden biri.

Oturun, her konuda "sabit" fiyat belirleyin. Onun altında çalışan kişileri ise bir alt sınır olarak değerlendirin. (küçümsemek anlamında değil, kalite olarak daha düşük anlamında)

Bence ciddi ciddi konuşulmalı bunlar. Zira ne siz iyi para kazanabiliyorsunuz, ne de diğer insanlar memnun kalabiliyor.

Senin yerinde olsaydım bu konuya böle yaklaşmazdım gamend, Benim lise çağlarında kazanmış olduğum klavye şampiyonluğum var, ve eminimki bu forumdaki herkesten daha hızlı klavye kullanırım, bir kez olsun klavyeye bakma ihtiyacı bile duymuyorum, çoğu zaman kendimi sınamak için, dinlediğim müzikleri, izlediğim filmleri vs klavye ile bilgisayara aktarmaya çalışıyorum, o yüzden benim vereceğim fiyatlar ile arkadaşların vereceği fiyatın aynı olma ihtimali olduğunu hiç sanmıyorum, 5 saatlik videoyu 5 saat sonrada teslim edebilirim, bire bir video dakikasıyla aynı hızda yazabilirim, ama ben ne olur ne olmaz diye ertesi güne gün verdim, Buras meslek birlikleri odası değil burası iyinet webmaster forumu ve buranın serbest piyasası var dileyen dilediği fiyattan yapabilir, bir konuda fiyatın aşağıya çekilmesi o konunun kalitesizliğini göstermez. Konunun kaliteli olması için illa rakamların giderek büyümesimi gerekir. Türkiyede işlerin böyle olmasının sebebi kalitesizlikten değil, hiç kimsenin kendi işini yapmamasından geliyor.
Konuya daha fazla yazmıyacağım teklifimide verdim açıklamamıda yaptım. Bu konuda tartışmak isteyen buyursun özelime gelsin.

Saygılar

A

a.ışık

Misafir
ben herkesten en ucuza yapabilirim!
bu forumda en ucuzunu değerlendirin ve enson benimle
de konuşun. en ucuzun da en ucuzunu yaparım ben!

Freeborn

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Senin yerinde olsaydım bu konuya böle yaklaşmazdım gamend, Benim lise çağlarında kazanmış olduğum klavye şampiyonluğum var, ve eminimki bu forumdaki herkesten daha hızlı klavye kullanırım, bir kez olsun klavyeye bakma ihtiyacı bile duymuyorum, çoğu zaman kendimi sınamak için, dinlediğim müzikleri, izlediğim filmleri vs klavye ile bilgisayara aktarmaya çalışıyorum, o yüzden benim vereceğim fiyatlar ile arkadaşların vereceği fiyatın aynı olma ihtimali olduğunu hiç sanmıyorum, 5 saatlik videoyu 5 saat sonrada teslim edebilirim, bire bir video dakikasıyla aynı hızda yazabilirim, ama ben ne olur ne olmaz diye ertesi güne gün verdim, Buras meslek birlikleri odası değil burası iyinet webmaster forumu ve buranın serbest piyasası var dileyen dilediği fiyattan yapabilir, bir konuda fiyatın aşağıya çekilmesi o konunun kalitesizliğini göstermez. Konunun kaliteli olması için illa rakamların giderek büyümesimi gerekir. Türkiyede işlerin böyle olmasının sebebi kalitesizlikten değil, hiç kimsenin kendi işini yapmamasından geliyor.
Konuya daha fazla yazmıyacağım teklifimide verdim açıklamamıda yaptım. Bu konuda tartışmak isteyen buyursun özelime gelsin.

Saygılar
Huh! Hocam burada 100 kişi varsa 90 ı klavyeye bakmadan yazıyor. Benim 13 yaşındaki kardeşim bile bakmadan yazıyor ki sen lisede başlamışsın bu işe :)

Unutma ki lise de klavye kullanma şampiyonluguna ulaşırken forumdan kimse yoktu orada..

Kendimize güven iyi bir şeydir elbet ancak buradaki herkesten iyiyim demek biraz saçma olur diye düşünüyorum.

Ben de bu işe talibim saat başına 20 YTL'ye yapabilirim.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Huh! Hocam burada 100 kişi varsa 90 ı klavyeye bakmadan yazıyor. Benim 13 yaşındaki kardeşim bile bakmadan yazıyor ki sen lisede başlamışsın bu işe :)

Unutma ki lise de klavye kullanma şampiyonluguna ulaşırken forumdan kimse yoktu orada..

Kendimize güven iyi bir şeydir elbet ancak buradaki herkesten iyiyim demek biraz saçma olur diye düşünüyorum.

Ben de bu işe talibim saat başına 20 YTL'ye yapabilirim.

Bu forumun % 90 ı klavyeye bakmadan 10 parmak yazabiliyorsa ben bu işi bırakıcam ve burda herkesten özür dileyecem, evet ben lisedeyken forumdan kimse yoktu çünkü benim zamanımda böyle forumlarda yoktu, mezun olalı 20 haziran 2008 itibariyle mezuniyetimin 13 yılı doldu.

Freeborn

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Sen bu forumda en hızlı yazı yazan kişiysen bu forumun %90 ı klavyeye bakmadan yazı yazabilir.

Emre Ünalan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar mahkemeye katip aramıyoruz :) Kimin ne kadar hızlı yazdığı önemli değil. Yaptığı iş miktarı üzerinden anlaşacağız.

Fiyat konusunda itiraz edenler olmuş. İş gayet basit ve hemen hemen herkesin yapabileceği bir şey olduğundan işi alan herkes aynı kalitede yapacak, sonuçta birikim gerektiren bir iş değil. E hal böyle olunca da en az ücreti talep edenle anlaşacak olmam gayet normal.

İki gün daha teklifleri alıp biriyle anlaşacağım. İş gayet anlaşılır olduğu için tek kriter fiyat. Talep ettiğiniz ücreti yazmanız yeterlidir başlığa.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5