İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Vınn 3g Modem Kullanan Varmı?

X

Xman

Misafir
Arkadaşlar türkcell bir kampanya yapmış, 31 liralık vergiyi falan onlar ödüyor ve ilk 6 ay 19 lira fatura geliyor 24 ay taahhütle. Modem ücretide yok, bu modemden kullanan arkadaşlar varmı, performans nasıl, kopma, donma vs. oluyormu bağlantıda.

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
performansından bahsedeyim ben biraz..

şuanda 100km hızla şehir merkezine gidiyorum arabayı dayım sürüyor bende 7.2mbitle internet keyfi yapıyorum :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Taahhüt hoş değil gibi duruyor ama 150 liralık modemide beleşe verecek halleri yok :) Ben 182 modelini kullanıyorum çok iyi performans alıyorum. Zaten şu an için yapaacağın en iyi seçim bu.

Muhendis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Arkadaşım almıştı. Bende bir kaç deneme turu atmıştım. Sonuç; hiç düşünmeden alın derim :)

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Bizim arkadaşta var. Siz beğenmişsiniz ama ben denedim çok yavaştı. Saniyede 2kbde dosya zor iniyordu.

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Ben yaklaşık 3 aydır kullanıyorum. Sabit kullanacaksanız tavsiyem önce müşteri hizmetlerini arayıp 3G çekim alanında olup olmadığınızı sorgulatmanızdır. Mobil kullanacaksanız 3G çekmediği yerlerde EDGE devreye gidiyor (Max 128k).

Benim ortalama bağlantı hızlarım şu şekilde. (Speedtest.net)
HSPA çekiyorsa 5.5MBps (Genelde bunu görüyorum)
WDCMA çekiyorsa 1.5MBps
EDGE çekiyorsa 100kBps

Önerime gelince, alın. Ben ADSL ve ev telefonunu kapattım.

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Bizim arkadaşta var. Siz beğenmişsiniz ama ben denedim çok yavaştı. Saniyede 2kbde dosya zor iniyordu.

girdiğin lokasyonla alakalı birşey o, gider erzurumun bi köyünde veya başka bi uzak noktada girersen o şekilde olur. Şehir merkezlerinde mükemmel derecede giriyor.

Ayrıca şuanda girdiğim yer dağlık bir yazlık telefon olarak avea ve vodafone çekmiyor hesaplayın yine de wın turkcell çekiyor egde hızında ve oldukça iyi :)

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
girdiğin lokasyonla alakalı birşey o, gider erzurumun bi köyünde veya başka bi uzak noktada girersen o şekilde olur. Şehir merkezlerinde mükemmel derecede giriyor.

Ayrıca şuanda girdiğim yer dağlık bir yazlık telefon olarak avea ve vodafone çekmiyor hesaplayın yine de wın turkcell çekiyor egde hızında ve oldukça iyi :)

Yok istanbulda gayette güzel bir yerde.

T

trgy

Misafir
Çok fazla neti kullananlar için ise kötü birşey. Benim gibi 150 tl fatura ödeme şansınız olabilir. :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5