İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

vista mavi ekran hatası

umuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar son bir haftadır sürekli mavi ekran hatası alıyorum.Vista kullanıyorum ve makinem daha 5 yada 6 aylık.format atmak istemiyorum ne yapabilirim.
Not: işletim sistemim orjinaldir

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
1. mavi ekran hataları genelde hard diskteki arzılardan kaynaklanır - SİSTEM dosyaların hasar görmüşse HARD DISK REPAIR gibisinden sözcüklerle ulaşacağın programlarla tarama yaptırabilirsin.

2. Vistayı 1 kez kurdum. Tekrar temiz kurayım derken C ye format at dediğim halde D yi silip güzelim arşivimden bi parça koparıp gitti :) özellikle dökümanlarım telefon rehberi şifreler ... canımı cok sıktı. Üstelik daha hızlı diye 64 bit idi vista - son model makinede - vistanın lüzumsuz RAM yiyen görselliğindense XP ye geri dönmek mantıklı die düşündüm.. Tavsiyem SP 3 yüklü XP kullan. hem performans iyi olur hem de hala vistadan daha sağlam.

AT FORMATI çekinme :) yedeğini iyi al ama.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Belirtmiş olduğunuz hata donanımsal bir hatadır. Ürününüzün garantisi mevcut. Garantiye vermenizi tavsiye ederim.

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Win95-98 zamanında nuke atılınca da öyle oluyordu. :D microsoft geri dönüşe niyetlendi herhalde. Sen o mavi ekrandaki hatayı yaz ona göre birşeyler söyleyelim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5