İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Vista ve Localhost

X

xfreex

Misafir
arkadaşlar vista kullanıyorum
vistaya uygun localhost arıyorum
download linki verirseniz sevinirim

X

xfreex

Misafir
arkadaşlar bu çok acil bir sorun
yardım ederseniz çok sevinirim
iyi çalışmalar

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
sanırım arkadaş php veya asp dosyaları calıştırmak için localine bir web server kurmak istiyor doğrumu ?

dus__sokagi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
vista home premium yüklü bilgisayarıma wamp kurup localhost ve phpmyadmin kullanmak istiyorum.Wamp ın son sürümünü sitesinden indirip kurdum. Ancak servisler çevrimiçi olarak göründüğü halde localhosta girmiyor.Nod32 3 yüklü makinada.Yardımcı olursanız sevinirim.

Bumber

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
wamp5 vista ile uyumlu ve birçok php versiyonunu da home klasoru değiştirmeden deneyebiliyorsun vs.
güzel yani tavsiye edilir.

yabi konunun hortlatıldığını yeni farkettim ama olsun bilgi vermekte fayda var.

dus__sokagi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
vista kurulu makinamda wampserver 2 de (wamp 5 in yeni versiyonu) bir türlü localhost u çalıştırmadım. i.e' ye localhost yazdığımda sayfa görüntülenemiyor çıkıyor. firefox ta ise localhost yazdığımda www.localhost.com gibi bir link açmaya çalışıyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Bir arkadaş nod32 den olabilir yazmıştı. disable edip deniyorum yine de olmuyor.

Bumber

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
vista kurulu makinamda wampserver 2 de (wamp 5 in yeni versiyonu) bir türlü localhost u çalıştırmadım. i.e' ye localhost yazdığımda sayfa görüntülenemiyor çıkıyor. firefox ta ise localhost yazdığımda www.localhost.com gibi bir link açmaya çalışıyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Bir arkadaş nod32 den olabilir yazmıştı. disable edip deniyorum yine de olmuyor.

ya wamp server çalışmıyordur ondandır,
başlat -> programlar -> wamp server -> start

1 dakika kadar bekleyip tekrar dene bakalım.

ve bu değilse bir sebebide skype açıktır, skype normalinde 80 inci portu kilitliyor default ayarında bu var zıkkımın,
ayarlarından değiştirebilirsin veya skypeyi kapatıp tekrar wampı çalıştırabilirsin.

dus__sokagi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sorun çözüldü. Nod32 Advanced Setup-Web Access Pretection-Http deki Enable deki cheki kaldırın.Sonra wamp ı kapatıp tekrar açın, sorun çözülüyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5