İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Vista / XP kullanım oranı - Kullandığınız Windows İşletim Sistemini Seçiniz

Kullandığınız Windows İşletim Sistemini Seçiniz

• XP

Kullanılan: 42 79.2%
  • Vista

Kullanılan: 11 20.8%

• Kullanılan toplam oy
    53

mcloft

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Xp'de kullanıyorum vistada ama tabiki her zaman xp derim.
Vista hantal bir işletim sistemi.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
buu kötü değil iyi birşey aslında bir açıdan iyinet bilgi saklamıyor demekki.. sonuçta bu etik bir davranış değil...
firarcım ziyaretçinin istatistiklerini tutmak etik dışı bir davranış değil ki, ziyaretçi profilini tanımanın ne zararı olur ki. heleki bir tracker sahibinin bunu yapması gayet normal

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
yeni aldığımda vista diğerinde xp.

microsoft vistayı kodlarken kullanıcının pcye değil pcnin kullanıcıya hakim olması şeklinde kodlamış kendimi kim 500 bin ister yarışmasında gibi hissediyorum. iptal et iptal ediliyor (bu iptal mevzusu bi türlü bitmez ne iptalmiş dersiniz görev yöneticisinden sonlandırırsınız).

vistanın en sevdiğim yanı pc kitlense bile görev yöneticisini çalıştırabiliyorsunuz.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Bir holdingin it müdürü kolejden arkadaşım. Henüz vista çıkmadan onlara bir kaç lisans bedava gelmişti birinden kurulum yapıp denedim çok hoşuma gitti. Masaüstü pcnin tüm slolatlar dolu olduğu için 2.ci vistada kurulsa kasacak makina değildi yani.
Ama Mssql server kurmak istediğimde sqlserver yaması indirmemi isteyen bir mesaj çıktı. Onuda indirdim. Kurmak için çift tıklayınca desteklemediğini söyleyen bir pencere açıldı :D
Ogün nefret ettim vistadan. Bir yazılım firmasının aynı platformlar için ürettiği yazılımlar birbirine nasıl uyumsuz olabilirdiki ?
şu an bu sorun yokmuş sanırım ancak birde sql2005 kurunca sanırım usb slotlarada ram takmak gerekir :D

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şimdilik XP ama son günlerde takip edebildiğim kadarıyla yeni bir sistem geliştiriliyor. Windows 7 sanırsam. Kod adı olarak pek bilgim yok ama Vista değilde direk buna geçerim gibi geliyor. Ama yinede 2-3 senesi var :)

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
vista tüm geneli kapmalaması 3-4 yılı alır yanai vistanın istediği donanım herkesin para olup alması mümkün olmayacagı için %70 xp taraftarı

hiç kullanmadım vista ama hiç ısınamadım adı bile garip :) ne zaman xp artık tamamen destegi ceker veya unutulur o zaman vistaya mecburiyetten gecerim.

xp başka bişi ne 98 benziyor nede vistaya

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Vista'nın 64 biti çok güzel çalışıyor. Ama işte sisteminizin iyi olması gerek. Bu arada Windows 7 işletim sistemini bende duydum.

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
Microsoft, xp'nin servis süresini 2010 yılına kadar uzattı.. yani işletim sistemini geliştirmeyi durdurdu, fakat olası güvenlik açıkları ve diğer servislerin güncellemelerini bu süre zarfında karşılayacak.

Artık yeni laptopların çoğu xp desteklemiyor, kursanızda bir ton problemle karşılaşıyorsunuz, driver bulamıyorsunuz v.s. generic uyduruyorsunuz oda bir süre sonra sorun çıkartıyor.

Vistanın SP2'si çıktığında daha bir stabil olarak çalışacağına inanıyorum, zira SP1'de işletim sistemini kapsayan neredeyse hiç önemli güncelleme yoktu.

Mr.Darkness

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
ben ikisinide kullanıyorum

notebook - vista
diğer iki masaüstü - XP

ama vista kasmıyor tabi pc özelliklerine görede değişebilir...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5