Vista'da ilk güvenlik açığı çıktı!

Mohti

0
İyinet Üyesi
Katılım
24 Eylül 2006
Mesajlar
455
Reaction score
0
Konum
Zeytin Diyarı..
Microsoft, Ocak ayında yayınlanacak yeni kuşak işletim sistemi Windows Vista’da ilk güvenlik açığının tespit edildiğini kabul etti. Güvenlik açığının kodları ve nasıl suistimal edilebileceğine dair bilgiler internette yayınlandı. Microsoft’un güvenlik uzmanlarından Mike Reavey, bu kodu suistimal eden bir yazılıma rastlanmadığını açıkladı.

Reavey, çıkan güvenlik açığına karşın Windows Vista’nın şimdiye dek hazırlanan en güvenli işletim sistemi olarak niteliyor. Microsoft, Vista’nın güvenlik duvarı, güvenlik güncellemesi ve anti-virüs programları gibi konularda en güvenli işletim sistemi olduğunu savunuyor. Microsoft, Vista’nın lansmanını güvenlik konularında yeterince olgunlaşmadığı gerekçesiyle birkaç kez ertelemişti.

F-SECURE: TEHLİKELİ DEĞİL
Fin güvenlik şirketi F-Secure uzmanı Mikko Hyppönen, açığın ciddi bir tehlike arzetmediğini ve suistimal edilmesi için bilgisayarın daha önceden heker tarafından ele geçirilmiş olması gerektiğini dile getirdi.

Vista’da yönetici (administrator) kullanıcı özellikleri başlangıç ayarı olarak varsayılmıyor, bu sayede birçok çok güvenlik unsuru devre dışı kalmayacak.

Kaynak : http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=59857
 

ploop

0
İyinet Üyesi
Katılım
11 Ekim 2004
Mesajlar
6,964
Reaction score
0
Konum
karavan
her gün vista'da ilk güvenlik açığı diye haber okuyorum. ikincisi ne zaman ortaya çıkacak acaba :p
 

Zanza

0
İyinet Üyesi
Katılım
15 Eylül 2006
Mesajlar
1,760
Reaction score
1
Sorunsuz bir şekilde Vista 'yı çalıştıracak Minumum donanım ozellikleri nedir acep?
 

hakimi

0
İyinet Üyesi
Katılım
1 Temmuz 2006
Mesajlar
1,356
Reaction score
0
Arkadaşlar XP çıktığında minumum RAM ihtiyacı 256 MB diyorlarmış ama benimki 450 MB den aşağı RAM kullanmıyor. Programlardan tabi ama 0 dan kurduğumdada 400 MB kullanıyor. 1 GB DDR2 533 RAM var. Vistanın minumum RAm ihtiyacı 1GB diye okudum (BYTE veya PCNET) varın siz düşünün nasıl bir şey getiriyorlar. Amaç sadece tüm bilgisayarları kısa bir süre içinde değişmek. tabi ekran kartları da dahil buna.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst