İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Visual Basic

S

sfenx

Misafir
Visual Basic İle 3 prog. yazdım Ama bazı Arkadşlar Runtime Hatası nedeni İle bırakmamı Söyledir!

Delphin Kullanan varmı ?

A

|AtyMir|

Misafir
açıkcası bunun için vbasic i bırakıp delphiye geçmek yerine .net ile tanışmanı tavsiye ederim.

sitemedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
|AtyMir| 'in tavsiyesi yerinde olmuş..
senin için vb.net 'e geçiş kolay olacaktır.

S

Skeleton

Misafir
sfenx' Alıntı:
Visual Basic İle 3 prog. yazdım Ama bazı Arkadşlar Runtime Hatası nedeni İle bırakmamı Söyledir!

Delphin Kullanan varmı ?

anlatımında yanlış var. runtime hatası tüm programlama dillerinde oluşabilecek bir hata türüdür. senin yakındığın durum ise visual basic ile yapacağın en basit bir programın bile 1MB civarında runtime dosyası gerektirmesidir. delphi bu bakımdan daha avantajlı olduğu için öne çıkıyor.

eViL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
runtime hatasi veriyo diye bi programlama dili bırakılırmı? bilinen öğrenilen bir dil. rundll problemini installer programına vb runtime dosyalarını atarak kurtarabılırsın. yada yazdıgın programın kullandıgı activex dosyalarini installer ile systeme gömersin.zaten ileri bi program yazdıysan bu işlemi yapmak zorundasın.

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yazdigin Programlara Vb Runtime 'larini eklersin sende sorun cikmaz birakmak zorunda da kalmazsin.

( NOT : Dalga gecmiyorum. Ogrenilen bir programlama dili birakilmaz. Gelistirilir ... )

D

Database_Provider

Misafir
Kopya VB6 kullanıyorsan, "package/Deployment" modülü düzgün çalışmaz. Bu tür hatalar verebilir. Programının başka bilgisayarlarda çalışması için "VB6 runtime envoirement" dosyalarını internetten indir. Kendi .exe dosyanı buna ekle, kullandığın activeX denetimleri (dll, ocx) varsa bunlarıda onlara kat...
Sonra internetten "Clickteam Install Creatorü" ücretiz indir. Bunu www.clickteam.com adresinden yapabilirsin. dosyalarını paketle.Bak bakalım programın çalışacakmı, çalışmayacakmı...

A

altar

Misafir
Sence sorun bu mu? :rolleyes: hiç güleceğim yoktu :)

Database_Provider' Alıntı:
Kopya VB6 kullanıyorsan, "package/Deployment" modülü düzgün çalışmaz. Bu tür hatalar verebilir. Programının başka bilgisayarlarda çalışması için "VB6 runtime envoirement" dosyalarını internetten indir. Kendi .exe dosyanı buna ekle, kullandığın activeX denetimleri (dll, ocx) varsa bunlarıda onlara kat...
Sonra internetten "Clickteam Install Creatorü" ücretiz indir. Bunu www.clickteam.com adresinden yapabilirsin. dosyalarını paketle.Bak bakalım programın çalışacakmı, çalışmayacakmı...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5