İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

visual basic6 da data nesnesi ile access kullanımı

P

pelin

Misafir
merhabalar. Ben Visual basic de bir veritabanı dosyası yapıyorum. burada data kontrolünü kullanıyorum. fakat data kontrolünün recordsource u sadece visual data manager la yaptığım veritabanını kabul ediyor,Access de hazırladığımı kabul etmiyor. iki veritabanının uzantısıda mdb ve data kontrolünün connect özelliği de Access. neden access de hazırladığım veritabanını data kontrolüyle kullanamıyorum? Acaba bunun bir yolu varmı? Yani veritabanımı kendim access de hazırlayayım ve data kontrolüyle kullanabileyim. yardımcı olursanız çok sevinirim. Acayip zor durumdayım.

P

pelin

Misafir
data kontrolü ekledim, databasename den veritabanımı seçtim. recordsource dan da table ı seçeceğim zaman "unrecognized database format c:\dosya.mdb" diyip veritabanımı tanımıyor. visiual data manager la yaptığımı tanıyor, ama ben access kullanmayım. access2003 kullanıyorum. belki bu sürümdendir diye access2000 de kurdum ama aynı. Visiual data manager la yaptığım veritabanını da accessle açmak istediğimde veritabanı eski bir sürüm dönüştürmek ister misin diyor. yaa data kontrolde access de yaptığım kullanılır değil mi?

sitemedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eğer visual basic 6 kullanıyorsan, (jet 3.5 engine) access 2000 ile uyumsuzluk yapıyor olabilir. aşağıdakilerden biri sana yardımcı olacak:
1. db dosyasını access 97 ye çevir
2. vb7 kur (jet 3.6 engine)
3. jet 3.6 engine driver update et
4. .RecordSource = "data.mdb" yerine .RecordSource = "c:\deneme\data.mdb" olarak kullan

P

pelin

Misafir
çok sağol..önce jet 4.0 engine le update ettim. olmadı. bende veritabanımı bir önceki sürüme dönüştürdüm canavar gibi çalışıyor. kolay gelsin.. :)

tusubasa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
BİRİ BANA YARDIM ETSİN
VB 6 da DATA nesnesi ile accese resim eklemek istiyorum ck ugrastım ama ne denediysem olmadı LÜTFEN BİRİ BANA YARDIM ETSİN

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5