İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Vodafone 0 Kontörlü Açık Hat

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
o kadar açık hattı nasıl temin ettiniz nasıl oluyor bu olaylar?

dewilsdance

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tahminimce hatlar daha once o bayilerden hat almış kişilerin bilgileri rastgele alınarak açılıyor. Hatların yasa dışı kullanımı bu kişinin başına cok dert açmaz belki ama hattı açan telefon bayii ne ciddi sorunlar oluşturabilir.

tabii vodofone da uygulama nasıl bılemıyorum belki tek bir kişi binlerce hat açabiliyordur ve bu kişide gönüllü biridir.

umarım yasal olarak bir sorunla karşılaşmazsınız.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Benim sorum havada kaldığına göre muhakkak durum böyle.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Sorunuz havada kalmadıda, her dakika foruma bakmadığım için beklettim.. Cevabına gelincede, hatlar kurumsal olarak kendi shopumuzun üzerine açılıyor.Yani tüm sorumluluk shop üzerine ait oluyor.Eskiden, bu tür olaylarda, hat sahibi mağdur oluyordu bzde bunu engellemek adına, kendi shopumuz üzerine açma yoluna gittik.Şu anda vodafone, belli kotalara göre açık hatta izin veriyor.Yani her shopun açmasına izin yok.Bölge bayinin belirlediği yerler, rekabetin olduğu pazarlarda bu tarz işlemler yapabiliyor. Umarım sorunuza cevap olabilmiştir.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Bence yanlış
Tutki sattınız 100tane xx filancaya ve yy terör örgütü kullandı, ne olacak o zaman?

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
doğru veya yanlış olduğunu neye göre düşünüyorsunuz merak ettim

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Yanlış olduğunu düşündüğüm bölüm:
1. Satılan hatların devir işleminin kullanan kişiye yapılmamış olabilmesi. Hatlar shop adına kayıtlı kalırsa, hattı kullananın kimliği nasıl tesbit edilecek?
2. Satılan hatların 1 kişiye yüksek sayıda satılabilmesi. Hatlar xx kişisine satılınca, o kişi sarı çizmeli mehmet ağa hiçbirşeyden habersizse, yy terör yada ziyan örgütü tarafından kullanılırsa önce xx'in daha sonra hattı satan shop'un başı yanmayacakmıdır?

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Yanlış olduğunu düşündüğüm bölüm:
1. Satılan hatların devir işleminin kullanan kişiye yapılmamış olabilmesi. Hatlar shop adına kayıtlı kalırsa, hattı kullananın kimliği nasıl tesbit edilecek?
2. Satılan hatların 1 kişiye yüksek sayıda satılabilmesi. Hatlar xx kişisine satılınca, o kişi sarı çizmeli mehmet ağa hiçbirşeyden habersizse, yy terör yada ziyan örgütü tarafından kullanılırsa önce xx'in daha sonra hattı satan shop'un başı yanmayacakmıdır?

benimde demek istediğim bunu vodafone düşünmüştür artı satan şirkette düşünmüştür e yasalda olduğuna göre sanırım terör örgütün ve yasal iş yapmayacak adamın zaten sahte kimlikle hat alıcağını düşünerek telefonlardan iz sürdüklerini varsayıyorum ;)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Önemli olan hattın sahibi değil kullanandır.Örnek olarak siz bir araçla kaza yaparsanız araç sahibi değil siz ceza alırsınız.Bahsettiğiniz önrnek sizce konuyla alakasız değilmi :)

thescq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eger elinizde hala hat varsa 20 bin adet ala bilirim size nasıl ulaşabilirim

serkan_d

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
selam hatlardan elinizde hala var mı ?acil cvp dönersen sevinirim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi