İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

vodafone orjinal modem.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Tam bir geyik modemi. Orjinal modem nedir yahu ? :) Sahteside mi var. Ne enteresan reklamları var bu vodafonenin..

Sizler ne düşünüyorsunuz ?

Hatta bence her hatta açık olan modemler daha iyidir bu gsm firmalarının verdiklerinden..

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Tam bir geyik modemi. Orjinal modem nedir yahu ? :) Sahteside mi var. Ne enteresan reklamları var bu vodafonenin..

Hatta bence her hatta açık olan modemler daha iyidir bu gsm firmalarının verdiklerinden..

Haklısın, ben en son 2 sene once telsanın kullanmıştım. Telsa çok dandikmiş tecrube ettik varmı alternatif?

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20

ya aslında adamlar haklı. ilk 3g teknolojisini kullanan sistemine entegre eden operatör vodafo dünyada. 3 g destekli usb modemide ilk onlar sundu. diğerleri de sonra kendi ürünlerini piyasaya çıkardı.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ya aslında adamlar haklı. ilk 3g teknolojisini kullanan sistemine entegre eden operatör vodafo dünyada. 3 g destekli usb modemide ilk onlar sundu. diğerleri de sonra kendi ürünlerini piyasaya çıkardı.

Mevcut şartlara bakmamız lazım.(Türkiye içi) İlk olarak hizmeti sunan Dünya-daki vodafone olabilir yalnız Türkiye-de A türü lisansın Turkcell-de olduğunu unutmamamız gerekiyor. Yani Dünya-da ki sıfatı ile Türkiye-de ki hizmeti arasında ki farkı açıklamama gerek yok. Almanya-da çok daha mükemmel olabilir. Yalnız bu mükemmelliği Türkiye-de sergilediklerini göremedim şahsen.

3G Orjinal Modem cümlesiyle deli gibi reklam yapan bir GSM firmasından ibaret şuanda vodafone. Çok amatör bir reklam mantalitesi - Türk insanı bu kadar saf mı yahu ? Orjinal modem veriyormuş ondan alalım madem mi diyecek kişiler ? Turkcell-in dağıtımı yapmış olduğu modemde turkcell firmasına göre orjinal değil mi ?

Orjinalliğin suyunu çıkardılar yahu :p

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Malesef saf sepulchral, özellikle bizim piyasamızdaki firmaları biliyorsun benim aklım almıyor bazen ama yapıyorlar ve kazanıyorlar, en basiti media markt daha ucuzunu bulursan aradaki farkın 2 katını veriyoruz muhabbeti, yolum düşüp bende gittim fiyatlar bizim piyasa fiyatlarından en az %50 daha fazlaydı ve deli gibi ürün satıyorlar reklam işte... Gerçekten etkili ve insanımız düşünmüyor bu tarz şeylerde nedir ne değildir diye.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Vodafone ceo su geçen yıl ocak ayında istifa etmişti, yerinede mart gibi başkası geldi (tarihler böyle kaldı aklımda)...
Bu değişimden sonra reklamlardaki hitab tabakasıda ortaya çıkmış oldu zaten. Turkcell genelde kaliteli kişileri ve gençlere yönelmişken, avea genel olarak kamuya abanmış durumda...Eh aynı meydanda kılıç çekerek savaşmaktansa geri kalan diğer kitleye hitab etmekte vodafone düştü. Zaten nikah masası müziği olsun, reklamlardaki ses vurgusundan tonuna kadar hitab kitleside ortada.

O yüzden akıllarına geleni söylüyorlar. Zaten o sözlere inanacak kitleyi hedeflemişler belli...

Ayrıca özellikle turkcell 3d reklamlarında aynı anda tüm tr de yayında olacağız diyordu ya hani..yok öyle bir şey. reklam denetleme kurulu uyuyor ne yazıkki.

eRLySL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bende şu sıralar Turkcell 3G Modem almayı planlıyordum. Fakat biraz araştırdım, internet hızı, 3G Baz istasyonlarının sadece il merkezlerinde olmasından dolayı bazı durumlarda 230 Kbps ye kadar düşebiliyormuş. Komik olanıda buna hiçbir şekilde itiraz edemiyormuşuz :) Bununla birlikte 24 ay mecburi abonelik koşulu getirmişler sanırım.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Aynen öyle 24 ay boyunca ödüyorsun...Hatta benim gibi modemi kaybedersen ödemeye yine devam ediyorsun, 2.ci modemide sana 250 liraya satıyolar :) Ancak hız olarak şehir içinde çok sorun yaşamadım. Fakat şehir dışına çıkınca genelde gprs ile bağlanıyosun.

eRLySL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Aynen öyle 24 ay boyunca ödüyorsun...Hatta benim gibi modemi kaybedersen ödemeye yine devam ediyorsun, 2.ci modemide sana 250 liraya satıyolar :) Ancak hız olarak şehir içinde çok sorun yaşamadım. Fakat şehir dışına çıkınca genelde gprs ile bağlanıyosun.

Internet hızının düşüp çıkması normal olabilir, hele Türkiye'de yaşıyorsanız alışmış olmanız gerekiyor doğal olarak. :) Ancak altyapıyı tam oturtmadan 24 aylık mecburi abonelik, kullanıcılar için biraz mantıksız diye düşünüyorum.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
usb bellek boyunda ilk 3g modemi icat eden kendileri demekki öyle bir reklam yapıyorlar. Bu tür reklamlar rekabet kurumu tarafından titizlikle inceleniyor merak etmeyin. Varsa bir sakatlık kurumun web sitesinden ilgili incelemenin bir kopyasını bilgi edinme hakkı ile alabilirsiniz.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Internet hızının düşüp çıkması normal olabilir, hele Türkiye'de yaşıyorsanız alışmış olmanız gerekiyor doğal olarak. :) Ancak altyapıyı tam oturtmadan 24 aylık mecburi abonelik, kullanıcılar için biraz mantıksız diye düşünüyorum.

Konu internet hızının düşüp çıkması değil, şehir dışına çıktıgınızda bir çok yerde 3g şebekesi yok ve mecburen gprs ile bağlantı kuruluyor. Zaten şehir içinde 3g yi napiyim bağlantı için alternatif dolu.

eRLySL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Konu internet hızının düşüp çıkması değil, şehir dışına çıktıgınızda bir çok yerde 3g şebekesi yok ve mecburen gprs ile bağlantı kuruluyor. Zaten şehir içinde 3g yi napiyim bağlantı için alternatif dolu.

Quote aliskanliktan Darkart, sözüm Turkcell' e :)

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Vodafone ceo su geçen yıl ocak ayında istifa etmişti, yerinede mart gibi başkası geldi (tarihler böyle kaldı aklımda)...
Bu değişimden sonra reklamlardaki hitab tabakasıda ortaya çıkmış oldu zaten. Turkcell genelde kaliteli kişileri ve gençlere yönelmişken, avea genel olarak kamuya abanmış durumda...Eh aynı meydanda kılıç çekerek savaşmaktansa geri kalan diğer kitleye hitab etmekte vodafone düştü. Zaten nikah masası müziği olsun, reklamlardaki ses vurgusundan tonuna kadar hitab kitleside ortada.

O yüzden akıllarına geleni söylüyorlar. Zaten o sözlere inanacak kitleyi hedeflemişler belli...

Ayrıca özellikle turkcell 3d reklamlarında aynı anda tüm tr de yayında olacağız diyordu ya hani..yok öyle bir şey. reklam denetleme kurulu uyuyor ne yazıkki.

Bu düşünceniz bence yanlış.
O hitap edilen kitleye Turkcell Recep İvedik ile seslenmişti.
Halen de biraz kibar halinin reklamları oynamakta.

Vodafone nikah masası reklamı ise gene bence dört dörtlük bir yakıştırmadır.
Hele ki o parçanın güzelliği reklama başka bir tat katmıştır.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Bu düşünceniz bence yanlış.
O hitap edilen kitleye Turkcell Recep İvedik ile seslenmişti.
Halen de biraz kibar halinin reklamları oynamakta.

Vodafone nikah masası reklamı ise gene bence dört dörtlük bir yakıştırmadır.
Hele ki o parçanın güzelliği reklama başka bir tat katmıştır.

Ben müzik kötü demedimki onuda nerden uydurdun? Hedef kitle için gayet uygun kompozisyon var. Bak mesela senide etkilemişler.

Ayrıca ortada bir düşünce yok ki yanlış olsun. Ben düşüncemi belirtmedim zaten, ilgili briefleri bildiğim için firmanın neler istediğini biliyorum. Onları ilettim. Dolayısıyla ortada yanlış yok.

Recep İvedik ise her ne kadar tuhaf bir karakter isede o dönemki genç neslin ilgi odağı oldugu ve tcell inde genel anlamda bu kitleyi hedeflediği içinde doğru bir seçimdi. Vodafone ise tamamen farklı ilerliyor ve ivedikle hiç bir alakası yok.

Örneğin pepsi ve cocacola reklamları. Seyredince aradaki hedeflenen kitleyi görmek çok basit. Tabi siz tüketici olarak bakıyor bense reklamcı olarak bakıyorum mutlaka arada görüş farklılığı olacaktır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5