İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Vodka.com Adı 3 Milyon $'a Satıldı !!

deeper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2006 başında 12 milyon $ civarında bir rakama Boston merkezli Escom tarafından satın alındığı tahmin edilen saks.com domain adından sonra ki en yüksek fiyatlı domain adı satışlarından birisi Vodka.com için 3 milyon $ olarak gerçekleşti.

Rusya'nın en büyük votka üreticisi Standard Co'nun patronu Roustam Tariko, vodka.com domain adı için 3 milyon $ ödedi.

Satış, Alman United Internet AG firmasının Amerika'da domain adı satan bölümü Sedo.com üzerinden gerçekleştirdi. Ancak 4 aralık tarihinde tamamlanan vodka.com satışını yapan kişinin adı açıklanmadı.

Russian Standard'ın Rus votka pazarının 2/3'üne ve Rusya'nın en büyük özel bankası olan Russian Standard bankasına sahip olmasıyla biliniyor. Russian Standard'ın, ayrıca Imperia marka votka ile 2005 sonbaharında ABD pazarına girdiği bildiriliyor. Imperia'nın formülünün aynı zamanda Kimyasal Elementler Tablosunu da oluşturan Dimitri Mendeleev tarafından yqapıldığı not ediliyor.

Vodka.com adının en yüksek fiyata satılan domainlerden birisi olduğu bildiriliyor.

Böylece vodka.com en yüksek fiyatlı domain satışlarından birisi olarak gerçekleşti. Bu yıl mayıs ayında diamond.com adı 7,5 milyon $'a mücevherci Ice.com şirketine ve 1999 yılında Business.com yine 7,5 milyona satılmıştı. Ancak en yüksek fiyatlı domain adı satışının saks.com olduğu sanılıyor. Rakam tam olarak açıklanmadı ama Boston merkezli Escom firmasının bu ad için 12 milyon $ civarından bir para ödediği söyleniyor.

http://turk.internet.com/haber/yazigoster.php3?yaziid=17054

NightPrince2

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yAv
saks.com bende olsaydı o kadar paraya satmazdım..
ya ben bu işi bilmiyorum. yada satılan değer gördüğümüzden kat kat fazla. fiyatı düşük tutup vergiden yırtma peşndede olabilirler, gibime geliyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5