İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

vps cpaneldeki yavaşlık

intibah

eksiksiz.com
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
merhaba

ftp çok hızlı iken vps cpanel çok yavaş sorunu nasıl aşabilirim bilgisi olan var mı?

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
cPanel tek başına 256 MB rama ihtiyaç duyar. VPS te 256-512 MB ramın varsa siteler çalışırken cPanelin yavaş olması gayet normal. Çökmediğine şükretmek lazım.

cPanelle işlerinizi gece geç saatlerde yapabilirsin belki...

teneke

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
vps için ayrıca pleski onerırım 256 artı ram varsa 10 20 siteyı kolayca host edebılırsın

intibah

eksiksiz.com
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
512 ram varcpanel felaket yavaş. Hostciniyle görüştüm güvenlik programlarını kurmamışlar benim kurmam gerekiyormuş :) 3 tane site birden pkklar tarafından heklendi

yolte

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
512 ram varcpanel felaket yavaş. Hostciniyle görüştüm güvenlik programlarını kurmamışlar benim kurmam gerekiyormuş :) 3 tane site birden pkklar tarafından heklendi

VPS yada dedicated sunucularda sunucu güvenliği vs. sunucu sahibine aittir.

Kurma zorunlulukarı yok. Sonuçta birçok güvenlik yazılımı var ve sizin tercihinizi bilemezler.

Bence çoğu kullanıcı sunucu hizmetini hosting hizmeti ile karıştırıyor.

intibah

eksiksiz.com
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
doğrudur eski sunucumuzun bulunduğu slmhosting 7/24 vps lere destek veriyordu onlarda vps hizmetini durdurdu.

arayışa başladım teknik desteği sağlam bir vps bulmam lazım.

akon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dostum bulursan banada bir pm atarmısın bende aynı arayış içindeyim.

yolte

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
doğrudur eski sunucumuzun bulunduğu slmhosting 7/24 vps lere destek veriyordu onlarda vps hizmetini durdurdu.

arayışa başladım teknik desteği sağlam bir vps bulmam lazım.

Her firmanın teknik destek hizmeti vardır. Fakat bunun ücrete dahil olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir.

Sonuçta 40-50 YTL ödenen bir sunucu için firmalar 7/24 teknik destek veremezler.

Sunucu kiralama gibi bir sorumluluk alıyor iseniz sunucu yönetimi konusunda da kendinizi geliştirmelisiniz.

Teknik destek ne kadar iyi olursa olsun, hiçbir firma sürekli bozulan servislerinizi düzeltemez, sunucunuzu hızlandıramaz yada size 7/24 destek veremez. Bu fiyatlar çerçevesinde bu işi yapmak olanaksızdır.

Bakınız teknik destek fiyatları: http://www.natro.com/DedicatedServers/Sunucu-Eklentileri.asp

2.Seviye Servis Hizmeti 25,00$
3.Seviye Servis Hizmeti 49,00$
4.Seviye Servis Hizmeti 99,00$
5.Seviye Servis Hizmeti 149,00$

intibah

eksiksiz.com
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
evet farkındayım o fiyatlar bizi aşar
geliştirmeye başladık tavsiye edeceğiniz bir kurs var mı istanbulda

yolte

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet farkındayım o fiyatlar bizi aşar
geliştirmeye başladık tavsiye edeceğiniz bir kurs var mı istanbulda

İngilizceniz var ise önerebileceğim tek kurs www.google.com dur.

İlla kursa gidicem diyor iseniz ingilizce kursuna gitmenizi tavsiye ederim. Çünkü bu işleri ancak deneme yanılma yoluyla ve araştırarak öğrenebilirsiniz. Bunun içinde orta seviyede ingilzice bilgisi şart.

intibah

eksiksiz.com
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
ortaya yakın ingilizcem var epey ilerleme kaydettim ama yarım yamalakta olmuyor

D!Gé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
VPS yada dedicated sunucularda sunucu güvenliği vs. sunucu sahibine aittir.

Kurma zorunlulukarı yok. Sonuçta birçok güvenlik yazılımı var ve sizin tercihinizi bilemezler.

Bence çoğu kullanıcı sunucu hizmetini hosting hizmeti ile karıştırıyor.

Tamamen katılıyorum arkadaşım sana ;) Aynı sorunları bizde çok aşıyoruz. VPS kullanıyor birisi örnek ; müşterinin asp scripti hata vermiş napmamız lazım gibi sorular geliyor ve bunlar gerçekten komik :)

Neyse gereken açıklamayı yapıyoruz bizde..

Saygılarımla ,

intibah

eksiksiz.com
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Ondan geçtik kendi scriptimizi kendimiz hallederiz asıl önemli olan panellerin ve ftp nin hızlı olması ve güvenlik. Gerisi kolay.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5