İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Vps Host Kurulumu

stbolen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar selamlar.

Şimdiye kadar hep firmaların host paketlerinden veya reseller kullanarak hosting ihtiyacımı karşılıyordum, ancak bu gün vital'den bir vps paket aldım. (Directadmin hediyeli.) Vps az evvel aktif hale getirildi. Ancak şu an sıfırım. Bu vps'i kullanabilmek için bazı sorularım var.

1. Godaddy'de bir domainim var. Bu domaini ana domain olarak kullanmak istiyorum. ns1 ve ns2'yi de bu domain üzerinden yapıcam. Bana gelen aktivasyon mailinde IP1 ve IP2 var. Ben bu IP leri kullanarak Godaddy'deki domainimi vps'e yönlendirebilir miyim? Reseleler aldığımda böyle bir şey olmuştu. Bana 2 adet ip vermişlerdi. O ipleri kullanarak gene Godaddy'den ana domainimi yönlendirmiştim.

2. DirectAdmin'de 3 seviye var. Yönetici, bayi, kullanıcı. Burda ilk atacağım adım nedir?

Aslında kafamda bir sürü soru var ama şimdilik bunları çözersem yeni sorularla devam ederim. Teşekkürler...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5