İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

VPS İp si İle Başka Ülkede Bulunma gibi bişey hakkında Yardım :)

risingstar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar,
Dünyada ünlü bi webmaster forumunda aylık 5 dolar gibi rakalmara vps satıyorlar USA VPS aldım bir tane deneme amaçlı bunu almamdaki amaç o ülkedeymişim gibi görünmekti zaten bunun için satıyorlar. Bana bir host adı geldi. vps1. xxx. com gibi bir tane kulanıcı adı bide şifre. Windows ta ağ bağlantılarımdan ona sanal bağlantı açıyorsun hepsini yaptım ancak bağlanamadım sonradan öğrendimki ADSL modemimin VPS zımbırtısını desteklemesi lazımmış. En nihayetinde olmadı.
Şimdi Sorum Şu benim aldığım Şey ne ? :)
amacım proxy gibi kullanmaktı doğru şeymi almışım ? Eğer böyle bi modem alırsam bağlandığımda karşıma ne çıkacak :) ? Bilen duyan varsa bunun ne oldğunu bi zahmet yardım etsin.

Not bu arada beni aldığım Static Ip li bişeymiş

djkickass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nereden satın aldığını sölersen nasıl bir ürün aldığını söliyebilirim link yeterli

HoST13

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
nerden satın aldın :p bizde alalım bi kaç tane:D

Gizlen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ADSL modemimin VPS zımbırtısını desteklemesi
ilk defa duydum böyle birşeyi.

This technology no need any hardware or devices. This is a simple internet connection like your internet diyor zaten :)

Ağ bağlantılarından VPN baglantısı yaratman lazım. Ben bizim uni. de kullanıyorum bu olayı.
bkz: http://vpn.bcc.bilkent.edu.tr/

VPN = Virtual Private Network,

Aslında tam karşıla masada bunu sanal paylaşımlı ağ olarak tanımlıya biliriz peki vpn bize nasıl bir yarar sağlar ki biz vpn kullanalım.
VPN işin aslı çalışma mantığı olarak aslında olamayan ama farklı hatlar üzerinden ki bu tüm dsl sistemleri, uydu bağlantıları, kablo net yapıları, leasd line hatlar üzerinden farklı noktada olan iki noktayı aynı ağda çalıştırmak içindir. Şöyle düşünelim iki farklı ülkede iki ayrı ofisimiz var ve bunlar arasında bir alt net kurmak istiyoruz işte burada devreye vpn girecektir. Vpn bize hem dosyalarımızı aynı ağda paylaşmamızı hem de içerde çalışan lotus note yada benzeri Microsoft Exchange türevi vpn zorunlu bir yazılım var ise bunlara ulaşımı sağlayacak ve bunu bulabileceğiniz en güvenli şekilde yapacaktır.
Ama vpn nin en temeltanımlaması genelde internet havuzundan bir noktadan ( ip den ip ye ) bir kanal açmaktır

risingstar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya orada VPN destekli olmasada olur diyor ama olmuor gerekiyor zira ne dense yaptım ama olmuyor

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5