İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

VPS kiraladık AMA

D

DiziEvi

Misafir
vps kiraladık bi sure once ama asp scriplerde sorun 500 hatası weriyor okuma yazma izni weriyorum aynı...

Aldıgım hosting firmasının ismini suan yazmak istemiyorum yanlıs anlasılmasın belki hata bendedir diye...

eger sorunu duzeltemezsem yazarım... ama ne yapmamız gerekir baska asp cogu script calısmıyor...

plesk panel kullanıyorum

SLaYeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iis de siteye sağ tıkla permison die bi er war ordan da ver butun izinleri olmazsa iis yi yeniden başlat sorun gitmesi gerekir

egemens

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
error_docs klasörünün içindeki internal_server_error_.html dosyasının adını değiştirip denermisin ? :)

D

DiziEvi

Misafir
izini nasıl werecegim yeniyim pek bilgim yok biraz yardım edermisiniz ?

L

LabinaHosting

Misafir
Merhaba,

Donanımsal bir sorun olmadıktan sonra tüm kurulan windowslarda asp sorunsuz çalışır. İlk önce aldığınız 500 iç sunucu hatasının ne olduğunu öğrenmeye çalışın. Eminim ki bir ayar sorununuz var. parent path ayarından kaynaklanabilir. Ama en sağlıklısı aldığınız hata satırını ve hata mesajını öğrenmeniz lazım.

A

Amanha

Misafir
eğer 0dan bir win vps aldıysan içine free compentlerin kurulması lazım yoksa çalıştırmaz ayrıca mysql yoksa onuda sonradan kurman gerekıyor uzak masa üstü bağlantı şifrelerini felan aldınmı?

D

DiziEvi

Misafir
disconnect ımız sayesinde hallettık herkese tesekkurler ozellikle

DİSCONNECT ' e

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
500'mü yoksa internal server error mu, eğer internal server error ise, error_logs'da nedeni yazar, 500 ise component eksik olabilir, zaten orada nedeni yazar. araçlar->internet seçenekleri->gelişmiş-> açıklayıcı h. hataları tickini kaldır nedenini görürsün.

D

DiziEvi

Misafir
Amanha' Alıntı:
eğer 0dan bir win vps aldıysan içine free compentlerin kurulması lazım yoksa çalıştırmaz ayrıca mysql yoksa onuda sonradan kurman gerekıyor uzak masa üstü bağlantı şifrelerini felan aldınmı?

evet aldım bu bahsettigin free compentleri nasıl kurabilirim ? sırf asp degil phbb forumda kurulmuyr mesala

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5