İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

VPS Sunucu Alcam Ama...

blackboy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar ben vps almayı düşünüyorum ama bu vps ler nasıl olur iyi bir performans alırmıyım hiç bilmiyorum.İki tane forum sitem var ve ikiside günlük 700 ile 1000 arası tekil hit alıyo birinin veritabanı 400 mb diğeri ise 250 mb yanlız sunucu aldıktan sonra 400 mb db ye sahip site için reklam olaylarına girişcez yani sitenin tekil hiti baya bir artcak 5.000 ile 10.000 arası forumun kodlaması ise vbullletin.Böyle bir siteyi kaldırabilecek vps sunucunun özellikleri ne olmalı ve almam için önerebileceğiniz firmalar neler.Yardımcı olursanız sevinirim....

Saygılarımlar.

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Vps sunucu ile forum olayına sıcak bakmamanızı tavsiye ederim forum icin minumum 1GB ram gerekir + alacaginiz vps ler CPU nun tamamını kullandırmayacaktır. mySQL sorgusu yogun olan sistemlerde vps düşünmeyiniz neden dieceksiniz VPS düşünmeyelim adı üzerinde paylaşımlı sunucu özellikleri yetmeyebilir.

www.server4you.de gibi istisna adreslerden alacaginiz çözümler belkide işinizi görebilir.

Root/DS

2 GHz Prozessor-Power
JETZT: 768 MB RAM
JETZT: 1.536 MB FlexRAM
60.000 MB Festplatte
RAID5-HDD-Spieglung
3.000 GB Traffic/Mnt.
bis 4 feste IP-Adressen

Aylık/ 39 euro Almanyada yaşıyorsanız 3 Ay beleş kullanabilirsiniz.
https://www.server4you.de/de/v/index.html

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
700-1000 tekil hit hiçbirşey VPSe falan gerek yok gibi duruyor ama anlık online üye sayın ne ise ona göre yorum yapmak lazım

Arkadaşa katılmıyorum VPS te forum için mininmum 1 GB rama falan ihtiyaç yoktur. Ana sunucusuna onlarca VPS açıp müşterilerini dolandırmayan bir servis sağlayıcının 256-512 MB ramlı iyi konfigre edilmiş bir VPS inde anlık 400-500 kullanıcıyı rahatça kullanabilirsiniz.

Tavsiyem Virtuozzo altyapısı kullanan bir VPS sağlayıcı bul ama dediğim gibi sağlam bir yer olsun. 512 MB ramla Plesk panelle başla bak bakalım yeterli gelmezse arıtrırsın. Optimize yapmazsan dedicated sunucu bile yetmez.

Piyasada sağlam VPS satan firmalar var ama sitelerini bilmediğim ve ne halde olduklarını bilmediğim için ne desem ters gelebilir ama genel olarak popüler olanlar

EuroVPS, JaguarPC, HostEasier, SLHost

Bunların satış departmanlarına ticket açıp forumların adreslerini üye sayılarını ve anlık online sayılarını ieltirsen belki sana yardımcı olabilirler

Ama adı sanı duyulmamış ve ucuz yerlerden VPS alma patlar...

Umut Deniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
700-1000 tekil hit hiçbirşey VPSe falan gerek yok gibi duruyor ama anlık online üye sayın ne ise ona göre yorum yapmak lazım

Arkadaşa katılmıyorum VPS te forum için mininmum 1 GB rama falan ihtiyaç yoktur. Ana sunucusuna onlarca VPS açıp müşterilerini dolandırmayan bir servis sağlayıcının 256-512 MB ramlı iyi konfigre edilmiş bir VPS inde anlık 400-500 kullanıcıyı rahatça kullanabilirsiniz.

Tavsiyem Virtuozzo altyapısı kullanan bir VPS sağlayıcı bul ama dediğim gibi sağlam bir yer olsun. 512 MB ramla Plesk panelle başla bak bakalım yeterli gelmezse arıtrırsın. Optimize yapmazsan dedicated sunucu bile yetmez.

Piyasada sağlam VPS satan firmalar var ama sitelerini bilmediğim ve ne halde olduklarını bilmediğim için ne desem ters gelebilir ama genel olarak popüler olanlar

EuroVPS, JaguarPC, HostEasier, SLHost

Bunların satış departmanlarına ticket açıp forumların adreslerini üye sayılarını ve anlık online sayılarını ieltirsen belki sana yardımcı olabilirler

Ama adı sanı duyulmamış ve ucuz yerlerden VPS alma patlar...

optimize hakkında bilgi verirmisiniz? ded sunucum var

p3 733 256 ram. ancak günde 3000 tekil ile vbulletin forum kasıyor serverı?
httpd ve msqld için önerilerinizi bana pm olarak veya buraya yazarmısınız?

teşekkürler...

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
optimize hakkında bilgi verirmisiniz? ded sunucum var

p3 733 256 ram. ancak günde 3000 tekil ile vbulletin forum kasıyor serverı?
httpd ve msqld için önerilerinizi bana pm olarak veya buraya yazarmısınız?

teşekkürler...

ben bir optimize gurusu değilim, sunucularımı profesyonel sunucu yönetim şirketlerine idare ettiriyorum ama sana genel olarak 256-512 MB ramlı makineler için bilinen my.cnf değerlerini yazayım eski dosyayı yedek alıp deneybilirsin:

bunları WHT den elix yazmıştı:

my.cnf için

[mysqld]
max_connections = 400
key_buffer = 16M
myisam_sort_buffer_size = 32M
join_buffer_size = 1M
read_buffer_size = 1M
sort_buffer_size = 2M
table_cache = 1024
thread_cache_size = 286
interactive_timeout = 25
wait_timeout = 1000
connect_timeout = 10
max_allowed_packet = 16M
max_connect_errors = 10
query_cache_limit = 1M
query_cache_size = 16M
query_cache_type = 1
tmp_table_size = 16M
skip-innodb

[mysqld_safe]
open_files_limit = 8192

[mysqldump]
quick
max_allowed_packet = 16M

[myisamchk]
key_buffer = 32M
sort_buffer = 32M
read_buffer = 16M
write_buffer = 16M

httpd.conf için aşağıdaki değerleri bulup yanlarındaki değişkenlerle değiş

Timeout 200
KeepAlive Off
maxKeepAliveRequests 100
KeepAliveTimeout 3
MinSpareServers 10
MaxSpareServers 20
StartServers 15
MaxClients 250
MaxRequestsPerChild 0
HostnameLookups Off

restrart at sonra

Çok fazla resim olan bir siteyse resimler geç yüklenmesin diye KeepAlive On kalanilir.

cPanel kullanıyorsan (ki bu ramla umarım kullanmıyorsun) ve bu bir hosting sunucusu değilse Spam Assassinı mutlaka kapat. cPanelde java chat sunucuları gibi gereksiz servisler var onları service managerdan kapat. Awstats kullanıyorsun kesinlikle devre dışı bırak.

Ayrıca apache için rem memory limit diye bir özlellik var apachenin kullanabileceği maksimum ramı kısıtlayabiliyor ama tabi sorun cpu da olabilir bir top yazıp işlemleri kontrol etmen gerekir...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5