İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

VPS Yardım

anilefe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Değerli arkadaşlar, benim bir sorunum var. Bir host sağlayıcıdan VMWare ile bölünmüş bir VPS kiraladım. Ufak tefek sorunlarla bir süre çalıştık. Yaklaşık 10 gün önce sitelere erişim durdu. Araştırıldı bakıldı problem bulunamadı ve benim sitelerim hala kapalı. Bana söylenen VPS' in dışarıya IP vermemesi imiş benim şimdi 20 civarında sitemle bağlantı yok ne yedek alınabiliyor ne başka işlem yapılabiliyor. Aşağıya sıraladığım sorulara cevap arıyorum

1- Bu sorumluluk kime ait.? ( Yasal olmasada vicdani olarak)
2- Böyle bir problem kendiliğinden olurmu.? ( Ben herhangi bir şekilde panelden bir işlem yapmadım herhangi bir program kurmadım)
3- Bu sorunun çözümü varmı. ?
4- Bu sorunu ben çözerim diyen varmı.? (Acil)

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bana söylenen VPS' in dışarıya IP vermemesi imiş benim şimdi 20 civarında sitemle bağlantı yok ne yedek alınabiliyor ne başka işlem yapılabiliyor.

Aldığınız firma bu teknik konu ile ilgilenmiyor mu ? Böyle bir durumda destek vermeleri gerekmekte.

anilefe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Malesef

Malesef bu konuda onlarda çözüm bulamadı

Internet-Bilisim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İrtibata geçerseniz izleyeceğiniz yolu anlatabiliriz.

İrtibat Bilgilerimiz :
Telefon:
Sabit Tel : +0 222 220 95 19 ( 7/24 Arayıp Destek Alabilirsiniz )
GSM Tel : +0 554 389 02 79 ( 7/24 Arayıp Destek Alabilirsiniz )
Adres : İki Eylül Caddesi 54/6 - ESKİŞEHİR

Email:
[email protected]
[email protected]
MSN : [email protected] (MSN Üzerinden 7/24 Yakın 3 Kişi Vardiyalı Destek Vermekteyiz.)
Web : www.internetbilisim.net

anilefe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir seçenek önerildi sonuç olumsuz

VMware de sizin IP Almayan VPS sunucusunu eski haline getirip o şekilde çalıştırsınlar.. çalışan VPS sunucuya ters tıklayarak settings e gelsinler.. Options bölümünden Remote Display bölümüne gelsinler.. Enable remote display bölümünü aktif ederek bir port versinler alt kısımda size özel bir şifre tanımlasınlar VPS ana makinasının IP adresini ve PORT numarasını size verdiklerinde şifre ile beraber sunucunun konsoluna uzaktan bağlantı yaparak ip almama sorununu alledip cpanel den full backup alıp direk birebir tüm siteleri taşıyabiliriz e-posta içindeki inbox lara kadar..

başka tür bir seçenek mümkün mü

anilefe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Malesef buda sonuç vermedi

Malesef buda sonuç vermedi

muratmoon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
VPS olduğu için sabit diski de zaten sanal değil mi bu makinanın? Sabit diski başka bir VPS'e bağlasınlar alsınlar yedeği sorun nedir anlamadım ben.

anilefe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dediğiniz gibi yaptık olmadı

Muraqtmoon dediğiniz gibi yaptık bu seferde mount yapmak gerekiyormuş o olmuyor yani mount yapılamıyor başka ne yapılabilir

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5