İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

VPS Yardıma İhtiyacım var.

Carpediem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Natrodan Linux VPS aldım.. Debian kurdum.. panel olarakta VHCS Kurdum. Şu an yalnızca Wordpress yapısı altında tek bir site var. FTP den Wp-admin klasörünün içinde bulunan sayfaların üzerine dosya atmak istediğim zaman bana " 550 admin-ajax.php: Permission denied" şeklinde hata veriyor ve dosyayı üzerine yazdıramıyorum ve şu anda siteadı.com/wp-admin sayfasından login olduğumda admin panelim açılmıyor. İnternette bu sorunu aramama rağmen doğru bilgiye ulaşamadım.. Yardım edecek arkadaş varmı?

Hexca

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
chmod izinleri ile alaklı sorun gözüküyor. Ssh dan root yetkisi ile o sitenin izinleri değiştirmeyi denediniz mi?

Hexca

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ssh dan sitenizin dizine gelin vede chmod 755 admin.php sallıyorum bu şekilde izinleri halledin.

Carpediem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
chmod 777 /var/www/virtual/deneme.com/htdocs/wp-admin/ bu şekildemi?

ertu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yeniysen ssh biraz kafanı karıştırabilir;
Yine ssh yetkilerinle flashxp tarzında bir programla sisteme giriş yapabilirsin ve yetki işlerini kolaylıkla yapabilirsin.

Programı burdan ındırebilirsin.

Eklemek istiyorum; bu programla sitelerinin yedeklerinide kolayca alabilir yedekleri kolayca geri yükleyebilirsin.
Acemiler için (bknz: ben ) çok kullanışlı bir program

Aktif Bilişim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ssh dan izinleri değiştirmek ,

Cd /home/cpaneluser/
chattr -i www
chmod -R 755 www

cpaneluser in yanındakilere yol olarak devam edebilirsin. Misal capediem kullanıcı id li hostunda www içindeki resimler klasörüne chmod ayarı yapacaksın ;

cd /home/carpediem/www/ ( Bu yol daima yapacağın dizinin bir üst dizini olacak )
chattr -i www/resimler
chmod -R 755 www/resimler

Carpediem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir hafta önce güvenilir ve kurumsal bir yapı diye düşünerekten Natrodan bir Linux VPS kiraladım ve içine wordpress tabanlı bir adet site attım. Debian işletim sistemi free panel olan VHCS Panel kurdum. Bir haftalık Linux VPS hesabının gün içinde 5-6 kez Mysql'in down olması, SSH root bağlantı devamlı problem çıkarıp bağlanamaması, FTP ye hiç girilememesi sizce normal mi? Bu kullanıcının hatasımı yoksa hizmet sağlıyıcının mı? Evet bir VPS yönetimi konusunda acemiyim bu yüzdende bilmediğim hiç bir komutu uygulamıyorum. Öğrenmek istediğim sorun benden mi kaynaklanıyor yoksa natronun Linux vps hesaplarının genelimi böyle? Eğer sorun benden kaynaklanmıyor ise başka bir vps sunucu kiralıyacağım.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bir hafta önce güvenilir ve kurumsal bir yapı diye düşünerekten Natrodan bir Linux VPS kiraladım ve içine wordpress tabanlı bir adet site attım. Debian işletim sistemi free panel olan VHCS Panel kurdum. Bir haftalık Linux VPS hesabının gün içinde 5-6 kez Mysql'in down olması, SSH root bağlantı devamlı problem çıkarıp bağlanamaması, FTP ye hiç girilememesi sizce normal mi? Bu kullanıcının hatasımı yoksa hizmet sağlıyıcının mı? Evet bir VPS yönetimi konusunda acemiyim bu yüzdende bilmediğim hiç bir komutu uygulamıyorum. Öğrenmek istediğim sorun benden mi kaynaklanıyor yoksa natronun Linux vps hesaplarının genelimi böyle? Eğer sorun benden kaynaklanmıyor ise başka bir vps sunucu kiralıyacağım.

Sunucu yönetimi ile aranız iyi değilse VPS almayın ya da managed bir hizmet sağlayıcı bulun. Bahsettiğiniz sorunlar (FTP, mysql, vs) kullanııcı kaynaklıdır büyük ihtimal.

Carpediem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dediğiniz gibi belkide VPS almakla hata yaptım. Yada güvenebileceğim VPS Managed hizmeti veren bir firma bulamadım. Benden kaynaklanıyorsa bu bahsettiğim sorunlar hesabımı kapatıp reseller hesabına geçerim..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5