İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

VPSLER NE ZAMAN TÜKENECEK BAKALIM

teneke

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tüm forumlarda vpsler almış başını gidiyor her önüne gelen vps satıyor bakalım sonu ne olucak

emucu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hosting piyasasının hali malum sonunu söylemeye ne gerek var

My_X

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
patlama yaşancakvps sponsor olanlar olcak dedicated fiyatları aylık 30$a düşcek :p

teneke

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yakında dedicated sponsor aranıyor :) diye başlıklar açılmaya başlarlar :)

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
söyleyecek kelime bulamiyorum
coluk cocuk işine döndü

önüne gelen makine aliyor VPS satiyor
piyasayı alt üst ediyorlar
neden
3 kuruş para için
yazık başka bişi diyemiyorum :))

önüne gelen shellci hostingci olmuş
bakalım bunları telekom ne zaman temizlicek

baldor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hosting hizmeti veren firmaların telekomunikasyon kurumundan belge alması gerekli. temmuz ayına kadar süre tanındı. umarım temmuz ayından sonra piyasadaki hostingcilerinin hepsi kapatılır, geriye hosting servisleri kalır :) ama merak ettiğim başka bir konu, reseller alanlar veya vps alıp hosting satanlar ne olacak?

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Sunucularda sanallaşma gelecek teknolojidir. Microsoftun bir takım çalışmalarındada bunu gözlemleyebilirsiniz. Local serverlarda bile VPSler devreye girecek.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
VPS kullanım olarak ve maliyet olarak düşük potansiyelli siteler için bence biçilmiş kaftan. Bunun satılması kimi neden tedirgin etti anlayamadım. Gelişen teknoloji ve internet ağları oldukça bu tarz işlerinde aşağıya çekiliyor olması gayet normal.

emucu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
VPS kullanım olarak ve maliyet olarak düşük potansiyelli siteler için bence biçilmiş kaftan. Bunun satılması kimi neden tedirgin etti anlayamadım. Gelişen teknoloji ve internet ağları oldukça bu tarz işlerinde aşağıya çekiliyor olması gayet normal.

Olay şu;

bir dedicated alıp 2 ye bölmektense 6 ya bölüp insanları mağdur etmek ve bu işide şuanda olduğu gibi hosting satışına çevirip vurgun yapıp adam akıllı firmaların önünü kapatan şahışlar..

ersinkoc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok güzel açıklamış arkadaş :) Ben kendi çapımda örnek vereyim. Şu an 13 sunucum varken, vps için ayırdığım 3 makine % 40 kapasitelerde iken, 2 tane yeni makineyi 1 buçuk aydır kutusunda tutma sebebim 8 senedir hiçbir şekilde müşteri mağduriyeti doğuracak paragöz hedeflerimin olmamasındandır. Biz vps leri sadece legal web içeriği için sunmaktayız. Bir vps den beklenenler çok olmamalıdır. Kısıtlı kaynakları olan sanal sunucular oyun sunucu vs gibi ana sisteme de yük bindirecek uygulamalardan kaçınılmalıdır. Hat kapasitesi yetersiz, sistem kaynakları çokça bölünmüş vps ler müşterilere ızdırap olmaktadır. Ben senelerimi bu işe verirken daha dün ftp nedir, web nediri yeni öğrenen herkesin vps satabiliyor olmasından malesef sektör gelişiyor diye gurur duymuyorum :)

RauL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
boşverin arkadaşlar herkes satsın.
çoluk çocukta satsın.
Herkes kötüyü görecekki iyinin kıymetini bilecek.

falsealarm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
VPS olayinin sonu nereye varacak diyenler icin soyle soyliyeyim bir danismanlik firmasi icin calisiyorum, devlet dairelerine kurdugumuz $1 milyonluk (en buyuk proje $80+ miyon) Finans ERP sistemini VMWare VI ESX serverlar uzerine kuruyoruz ki bunlar webLogic, webMethods, C++ olmak uzere en az 3 ayri server'dan olusuyor. Sadece disk IO yuzunden database'leri dedicated server'da tutuyoruz. Tabii VPSlerin uzerine kurulduklari hardware DClerin kullandiklari dandik hardwareler degil ama sistemin kaynak ihtiyacida ona gore yuksek. Onun icin elma-armut karsilastirmasi denemez.

Bu tip bir sistem VPS uzerinde calisiyor ise, sidikli web hosting planlarinin VPS'te tutmamasi imkansiz.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Olay şu;

bir dedicated alıp 2 ye bölmektense 6 ya bölüp insanları mağdur etmek ve bu işide şuanda olduğu gibi hosting satışına çevirip vurgun yapıp adam akıllı firmaların önünü kapatan şahışlar..

Bu konu açılmadan öncede dediğine katılıyordum zaten.
Ancak durum sadece vps ile ölçülü değil ki. Yıllarca hosting için değiştirmediğimiz firma kalmadı. Amerika'dan Kanada'ya, Almanya'dan Türkiye'ye kadar her yerde hesap açtık kapadık. Sebep neydi: serverın yavaşlığı. Peki neden yavaştı ? Çünkü bir sunucuda 400-500 site hatta fazlası vardı.
VPS için durum biraz daha iyi görünüyor (en azından şimdilik).

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5