İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

VPSm Sürekli Saldırı Alıyor Yardim Edin

URFALI

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba

Arkadaşlar vpsm bu günlerde sürekli saldırı alıyor ve bu saldırıları dc fark edince ıp adresimi blokluyor lütfen yardım edin ne yapmam gerekli bu saldırılar için şuan vpsye yeni ip verilip kurulum ypailiyor ne yapmalıyım en başta.

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Öncelikle bir daha söylemiş olayım; Oyun işiyle uğraşıyorsan bu iş için düzgün bir dedicated server ve güvenlik önlemlerini alman şarttır.

VPS sever ile yapabileceklerin sınırlıdır.

- VPS 'ni sağlayan hosting firman sana ne kadar yardımcı olursa o kadar şey yapabilirsin.
- Saldırı boyutu ve çeşidi önemli. Eğer dedicated serverın bulunduğu network veya uplink bu saldırılar için yeterli değilse yapabileceğin hiçbirşey yok demektir.
- Sadece HTTP, port veya ip bazlı küçük çapta saldırı geliyorsa firewall ile bunları engellemen mümkündür.

URFALI

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yani HTTP, port veya ip bazlı saldirilara karşı bir önem alabilirim ben oylemi diğer saldırılarda dedicated'in önlem alması gerekli

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
İlk mesajımda söylediğim gibi saldırı şekli ve boyutu önemlidir. Senin VPS tarafında kesebileceğin saldırılar küçük çaplı olanlardır. Dedicated tarafında ise hardware firewall ( veya yazılımsal ) ve geniş bant internet hattı önemlidir. Saldırı eğer bulunduğun network 'ü ve Ana Server 'ı ( dedicated ) geçip sana geliyorsa sorunu çözersin zaten.

Fakat sen çözsen bile hosting sağlayıcın network trafiğini bu şekilde yoran ve meşgul eden bir siteyi bir süre sonra kendi içinde barındırmaz.

O yüzden VPS veya Dedicated alırken ilk bakman gereken şey uplink oranı nedir, saldırı anında verdiği tepki nedir, daha önceden bu gibi durumlarda ne yapmış gibi şeyleri araştırmak olmalı.

Servis sağlayıcın eğer DDOS ve bu tür konularda belirli bir ölçüye kadar destek veriyorsa zaten kendi sistemlerinin önünde hardware firewall kuruludur veya sistem içinde yazılımsal olarak bir engelleme yapmışlardır. Eğer sadece hosting satayım, para kazanayım diyen tipler ise onlardan fazla bir yardım beklemene gerek yok. Çünkü bu tür saldırılar para işidir. Ne kadar çok paran varsa çözüm her iki taraf içinde o kadar kolay olur.

URFALI

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Anladım peki sizin bana önere bileceğiniz bir yer varmı vps için? vps'de 4 5 site olur en fazla.

Ekleme: hit olursa benim oyun sitesinde çok olur diğerleri kişisel site felan olur.

Ekleme: bu arada saldırılar zaten vps'ye ulaşmıyor dc saldırılar buraya ulaşmadan ıp adresimi blokluyor ve uzun bir süre açmıyor.

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
VPS için önerebileceğim bir yer yok maalesef. Çoktandır VPS üzerinde bu tür destek veren firmaları inceleme şansım olmadı.

VPS seçimi için bazı önerilerde bulunabilirim;

- DDOS ve benzeri saldırı konusunda destek veren VPS şirketleri genelde yabancıdır. Server seçerken ping değerlerinin yüksek olmasına dikkat etmelisin.

- Eğer hesaplı bir server arıyorsan ortaya yeni çıkan firmaları deneyebilirsin. ( Şirketin hangi altyapıyı kullandığını kesinlikle araştırman gerekiyor. Bu tür firmalar ile iletişime geçmek için derdini anlatacak kadar ingilizce bilmen şart. )

- Hem hesaplı, hem DDOS koruması, hemde oyun siten olduğu için ping değerleri yüksek olacak bir VPS server bulman çok zor olacaktır. Fakat imkansız değil. Senin işini görecek serverlar genelde ingiltere, hollanda ve almanya lokasyonludur. Fiyatları normal VPS lerden biraz daha fazladır. Bazıları GBP ( ingiliz sterlini ) para birimini kullanır buna da dikkat etmen gerekir.( Nerdeyse 1 amerikan doları x 2 )

- webhostingtalk gibi forumlarda birçok seçenek bulunmakta. Ayrıca araştırma sonucu bulduğun şirket hakkında internette ayrıca bir araştırma yapmalısın. ( yorumlar, daha önce yaşadığı sorunlar vs.. )

- Bu tür saldırıları engelleyen Türk firmalar bulunmakta fakat hiç bir zaman deneme şansım olmadı. Google üzerinde, iyinet forumunda ve diğer forumlarda bir araştırma yaparak + mecburen deneyerek yaşadığın bu soruna çözüm bulabilirsin.

Ekleme:

Servis sağlayıcının gelen saldırılar karşısında senin ip adresini bloklamasının sebebi saldırılardan etkilenmemek ve diğer vps kullanıcılarının etkilenmesini önlemek içindir. Genellikle servis sağlayıcıların yaptığı basit bir çözüm yoludur. Bu durumda senin serverına ve sitelerine saldırı durana kadar hiçbir şekilde erişilemez. IP adresinin değiştirilmesi vs.. gibi şeyler bu saldırıyı durdurmaz.

URFALI

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ip bloklamadan başka ne yapila bilir acaba servis saglayıcım muzafferbilisim.com.

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
URFALI bu konuda fazla bilgin olmadığı için bu işi servis sağlayıcın çözecek. Çoğu host sağlayıcı kolay para peşindedir. Sorunsuz host ve siteleri barındırarak her ay başı paralarını alırlar. Sanıyorum sen VPS server için 20 tl aylık ücret ödüyorsun. Bu para karşılığında alacağın hizmet kalitesi gördüğün gibi bu olur.

URFALI

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Normal'de vps kıralamazdim ama kullandıgım script ile ilgili bir kaç ayar fln gerekli oluyor o yüzden vps lazım oluyor zaten 1. ayı doldurduktan sonra başka bir firma'ya taşınacagız.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Yardımcı olabileceğim bir konu değil malesef, ama başına gelen biri olarak geçmiş olsun diyorum üstadım.

Bende 15 gün kapalı tuttum sitemi, sonra açtım şuan saldıran yok.

Tespitte ettim kimin yaptığını, şüpheleniyordum zaten ama buldum forumdan birisiymiş. Hostun firmasının yakaladığı ip ile forumda üyeliği olan ip var. Allaha havale ediyorum bu arkadaşı. Sizede büyük geçmiş olsun, çocuğumuz gibi baktığımız projelerimizin saldırı almasının ne demek olduğunu bilirim.

URFALI

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Geçmiş olsun sizede yorumunuz için teşekkurler bu saldıranların amacını çok merak ediyorum ne zevk alıyorlar saldırınca.

TiklaHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selamlar Aldığın Saldırı Türünü ve Boyutunu Belirtirsen Arkadaşların Dediği gibi VPS oldugundan Dolayı Pek birşey Yapmak Mümkün Değil ama Get Flood Tarzı Saldırılar icin Birkaç çözüm Uygulayabilirim. İlgilenmemi istersen Bekliyorum.

xx_1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyi bir firewall + yüksek hat kapasitesine sahip değilseniz. Alacağınız ddos un şiddeyile orantılı olarak yapaliceğiniz hiçbirşey yok.
Hatta firewall bile işe yaramıyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5