İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

WampServer Phpmyadmin Sayfası Açılmıyor.

okyanusdisel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar WampServer'da Phpmyadmin Sayfası Açılmıyor.Şuan Pc'de Başka Server Programı Yok Silip Yeniden Yükledim Ama Olmadı Yardımcı Olabilirmisiniz?

E

Erturk

Misafir
WampServer kontrol paneli içerisinden mySQL sunucusunu yeniden baslatırmısınız. Bu süreçte ekrana cıkan bir hata varsa lütfen yazınız.

Apache calısıyor mu bu arada ?

okyanusdisel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Forbidden

You don't have permission to access /phpmyadmin/ on this server. Böyle Bir Yazı Çıkıyor Yeniden Başlattım Ama Halen Bu Hatayı Veriyor.

E

Erturk

Misafir
Wamp klasörü içerisinde alias diye bir klasör olması lazım. Onun içerisinde de phpmyadmin.config. Bu dosyayı açıp kabul edilen baglantıları bir kontrol et bakalım. Eğer Allow ile baslayan bir IP adresi yoksa en alta Allow from 127.0.0.1 yazıp kaydet ve komple yeniden baslat Wamp'ı.

Eğer yine calısmazsa my.ini dosyasını bul ve içerisine aşağıdaki kodları ekle ve kaydederek yeniden baslat.

<Directory "c:/wamp/apps/phpmyadminklasörününadı">
Options Indexes FollowSymLinks MultiViews
AllowOverride all
Order Deny,Allow
Deny from all
Allow from 127.0.0.1
</Directory>

Yine çalışmazsa son verdiğim kodları birde phpmyadmin.config dosyasına ekleyerek yeniden baslat dostum.

DarkGirl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
46
Php ile ilgili pek bilgim yok ama benimde bir ara böyle sorun oluşmuştu teamviever programını silip tekrar phpmyadmin'e girdiğimde sorun ortadan kalkmıştı. Araştırdımda bu skype vb. programlar ile port çakışması olabiliyormuş.

dmetalci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
phpmyadmin.config dosyasını ne ile açacağız bilgi verirseniz sevinirm

kappadoks

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bende dee böyle bir sorun ile karşılaştım. Tamda yeni php öğrenirken. Böyle bir konu varmış konuyu hortlatarak sorunumu dile getireyim. Yukarda arkdaş bahsetmiş skyple la portlar çakışıyor die. Bende skype kullanıyorum. Skype silmem mi gerekiyor.Ne yapmam gerek.

- - - -Güncellendi - - - - - -

phpmyadmin.config dosyasını ne ile açacağız bilgi verirseniz sevinirm

Sorunu çözdün mü hocam.

- - - -Güncellendi - - - - - -

xammp a mı geçiş yapsam ki. tavsiye edermisiniz

emreosmn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Forbidden

You don't have permission to access /phpmyadmin/ on this server. Böyle Bir Yazı Çıkıyor Yeniden Başlattım Ama Halen Bu Hatayı Veriyor.

:) sorun şu: win 7 sadece 127.0.0.1 ile çalışıyomuş. Bu yüzden etc\HOSTS dosyasında şu değişikliği yapın:
:: 1 olan satırın başına # ekleyip kapatın.
# :: 1 olsun.
Bu kadar.
Ben bunu denedim olmamıştı diyeceksin.. :) YENİDEN BAŞLAT ki windows dosyayı okusun..
Değişiklikten haberi olsun.

Ben bu yüzden 64 bit sildim 32 bit kurdum.. Alakası yokmuş. :yeho

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5