İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Warning: session_start()

FeyzaBlog

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar, neden çıkar bu hata uyarısı. Bilgisi olan var mı?

Warning: session_start(): open(/tmp/sess_eb47c12399f64db9880bd3c5e8a9f7eb, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /home/ulkeler/public_html/theader.php on line 2

Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ulkeler/public_html/theader.php:2) in /home/ulkeler/public_html/theader.php on line 2

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ulkeler/public_html/theader.php:2) in /home/ulkeler/public_html/theader.php on line 2

Warning: Unknown(): open(/tmp/sess_eb47c12399f64db9880bd3c5e8a9f7eb, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown(): Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0

İşin garibi bazen çıkıp, bazen kayboluyor. Nerdeyse databaseyle ilgisi var diyecem, yok değil. Bir aydır yoktu. Hiç bir değişiklik yok dosyalarda.

Hiç başınıza geldi mi?

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Warning: session_start():

ile başlayan hata için:web sitenin sana gondereceği data 2 kısımdan oluşur header ve body. once header gonderilir sonra body kısmı. header gonderdikten sonra biraz body gonderip tekrar header gonderiyorsa script bu hata çıkar. header zaten gonderildi hatası. cookieler headerda yollanır, body gonderilirken cookie yollanması yapıyor demek ki script.

FeyzaBlog

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yorumlarınız ve bilgi için teşekküler arkadaşlar.
tmp yi boşalttım. hata devam ediyor maalesef.
ve scriptte hiç bir değişiklik yok. eski script, hep çalışıyordu. bir anda hata vermesi garip.

Gecenin error loglarına bakıyorum. Saatte bir ortaya çıkmış.

Editor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hata site temanda olmasın temayı yeniden yukle istersen

FeyzaBlog

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sorun devam ediyor
Son çare scriptin son versiyonunu edinip çevirisini yapıp, dizaynını tekrar değiştirip install yapmayı düşünüyorum. Belki bir yararı olur.

Yani değiştirmiş olsam, tamam bozdum diyecem de. Yok ki yok.
10 gün önce dosyaların backup ını almıştım. Yükledim onları, yine durum aynı. Scripten kaynaklanan bir sorun değilse neden

h4x0r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
php.ini den kaynaklanan bir sorun olabilir (session save path ile ilgili filan), tmp dizinin izin ayarları ile oynanmış olabilir,

1. sorun için save path i değiştirirsin yeni yazdığın path in chmod unu 777 yaparsın
2. sorun için tmp dizninin izin ayarini 777 yaparsin

Belkide session süresi ile ilgili bir sorun olabilir yani session expire ile ilgili.

Benden bu kadar [ fazlaca saçmaladım zaten :) ]

FeyzaBlog

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkürler fikirleriniz için.
Hepsini denedim, sonuç maalesef aynı.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
1) php.ini dosyasinin session ile ilgili kisimlarini
2) df -h (komutunun shellden ciktisini)
3) ls -al / (komutunun shellden ciktisini)
4) php -v (komutunun shellden ciktisini)

Paste edebilir misin?

FeyzaBlog

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sessionla ilgili kısımlar şöyle:
theader.php ve print.php de
<?php
session_start();
include("./config.php");
include("./dbax.php");
include("./common.php");

?>

createuser, logout, process dosyalarında
session_register("loggedin");
session_register("upwd");
session_register("uid");
session_register("uname");

shell access yok :(

Teşekkürler

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
php.ini dosyasindaki session parametrelerini kastetmisim, programi degil.
Shell access yoksa pek yapabilecegin birsey yok, gecici dizini nasil 777'ledin shell access yoksa? Onu denedim demistin, servis saglayicinla gorusmen gerekecek.

FeyzaBlog

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tmp yi chmod 777 yapmıştım.

anldım ilginize teşekkürler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5