İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

web 2.0 standartları nelerdir?

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlarımız bilgilerini bizlerle paylaşabilirlermi acaba.
çok fazla yazı var ortalıklarda ama çok fazla da görüş var. sanki standartsızlık bir standart olmuş gibi.
bilen ve deneyimli arkadaşların fikirlerini öğrenmek isterim.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Aslında hiç kimsenin bilmediği sadece biliyor gibi görünmekten hoşlandığı bir durumdur. Yok efendim ajax mışta logolar oval tasarım tamamen css mişde. şu hasta halimde yatağımdan kalkıyor ve yazıyorum. Koskocaman bir yalandır web2.0 arama motorları hiç sevmez, Neymiş sen kullaniciya birşey sunmayacaksınız, kullanıcı sayfaya girecek kendi sayfasını kendi oluşturacakmış. (xml:/rss feed olayı).

Yok ya ? sen şu kızılaya 2 dk polis koyma da trafik ne oluyor bak? Kullanıcıya seçenek koymayacakmışsında bilmemneymişte olmaz öyle şey, bal gibide seçenek olacak:) her yere basmayacak bir kere kullanıcı basarsa anlamı kalmaz.

Yada web2.0 logoları oval olacakmış? Niye oval yada ben üçgen yada yamuk olmasını istiyorsam bu web2.0 olmayacak mı?

Uzun iş, kendini bilmez ne idüğü belirsiz bir kaç kişinin sarhoş bir halde gece ortaya çıkardıkları bişeydir bu web2.0 hiç bulaşmayın.

feverinlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
web 2.0, aslında sadece site ziyaretçilerini daha aktif hale getiren bir standard.

css dizaynlar, yuvarlak hatlı logolar, başka url'ye gitmeden açılan sayfalar gibi..

bnm sayfam sırf css: www. c h e r e z .com
bir bak istiosan

TheFF

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aslında web 2.0 kullanıcının bi çok işini browser penceresinden yapmasını temel alıyo.. yok stumbeupon mış youtube muş vs. vs..

diye okumuştum..

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sezar yorumlarına bayılıyoru varya :)
dedemanda bu saatte lobide yazıyorum. bi ara kahkaha patlattım herkes ciddi ciddi baktı
demekki web2.0 ii bişi degil yaşasın eyçtiemel

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5