İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Web 2.0 stilinde logo tasarımı yapmak ;)

fatal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar,

internette sık sık gördüğümüz Web 2.0 stilinde logolar, bannerlar aslında temelinde bir yansıma ve saydam bir şeritten ibaret. Adım adım bir RSS logosunu bu şekilde tasarlamanın mantığını burada göstereceğim siz de kendi logolarınıza bu adımları uygulayabilirsiniz.

Adobe Photoshop´ta 500 - 500 piksel beyaz arkaplanlı bir dosya açın.Köşeleri yuvarlanmış(rounded rectangle tool) ile radius 8 px iken shift tuşuna basılı alttaki gibi bir kare çizin ve renklerini de daha sonra Gradient seçip #BC0000 ve #DE0002 olarak verin.

kare.JPG

Bu layerı daha sonra Duplicate Layer diyerek çoğaltın. Çoğalttığınız layerın adını cam olarak atayın ve üstte alın. Bu layerın Blending Options Overlay den rengini #FFFFFF olarak verelim ve opacity %50 getirelim. Daha sonra alttaki rengi elde etmeniz gerekte , square marquee tool ile alttaki gibi bir seçim yapın ve Delete tuşuna basarak o kısmı silin.

tutoria01.png

eklimize bir çeper görünümü eklemek için 1 piksel genişliğinde daha koyu bir kırmızı alttaki gibi ekledim.

tutoria03.png

fatal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kenarlarına da beyaz çizgiler ekleyerek uclarından Marquee Tool -Feather 30 iken biraz silerek alttaki görseli elde edelim.

tutoria010.png

Şimdi RSS ikonu için gerekli beyaz şeritleri AutoShapes kısmından bularak ekleyelim. Daire ve parantezleri kullanın.

tutoria011.png

Görselimiz tamam :)

Sir_Night

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
öncelikle teşekkür ederim merak ettiğim bir şeydi.öğrenmiş oldum..
ama bu square marquee tool aracı nerde bir türlü bulamadım. :S

CaNeRiuM

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
illa o aracı bulup o efektleri vermenize gerek yok grandint kullanın aynı efekt olacaktır emin

yunusyun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
teşekkurler
çok güzel bir çalışma olmuş

çok pratik anlatmışsın
çok rahat bir şekilde yapılabilir hale gelmiş :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5