İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Web-Hosting Şirketi Alıyorum.. Tavsiyelerinizi yazarsanız sevinirim.

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
herkese merhaba.

Öncelikle bu mesajım bu işe uzman olan arkadaşlara yöneliktir. En azından yaşadığınız sorunlar vs.. vs.. yani kısaca bu işin
maddi+manevi getirisi - maddi manevi götürüsü = pozitif midir?

Büyük bir firma ile görüşmelerimin son aşamasına geldim. Yaklaşık 1 haftadır irtibat halindeydim. Hosting işinde deneyimsiz değilim daha öncelerden ismini vermek istemediğim çok büyük bir şirkette 1.5 sene kadar çalıştım ve bu işi yapan arkadaşlarım vardı ki 1 tanesi firmasını yeni sattı diyebilirim.

Fakat 3/5 aydır bu piyasadan kopuk olduğum için son durumları bilmiyorum. Çok ciddi bir yatırımla bu işe girmek istiyorum. Çok ciddi derken 100,000$ param felan yok hehe

Fimanın devrine ödeyeceğim ücret : 7500$ civarlarında
Alımdan sonra yapacağım yatırım ve reklam bütçem = 3/4000$ civarlarında
ve makinelerin kiralarını peşin olarak 3 senelik sözleşme ile ödemek ilk tercihim olacak.

ne dersiniz? yorumlarınız benim için çok aydınlatıcı ve etkili olacaktır.
paylaşan herkese şimdiden teşekkürler

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle web hosting işi güzel bir iş. Bütçeniz varsa ve iyi hizmet edebileceğinizi düşünüyosanız beklemeden girin derim. Getirisi bence giderinden daha büyük :) ben böyle gördüm şu ana kadar.

Zamanınız yoksa hiç girmeyin. Bir de bence sunucuları hemen kiralamayın. Ama görüşün hazır bulundursunlar. Gerektiği an açtırabilin.

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok teşekkür ediyorum yorumunuz için. İlk aşamada ufak çaplı bir internet cafe düşüncem vardı ama malesef ki bazı nedenlerle hayal oldu. Zaman konusunda bir sorunum yok yani :)

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dediğim gibi sunucuları hemen kiralamayın... Kötü olmaz ama boş boş durabilirler ilk bir kaç ay. bu işi yaparken sabır gerekiyor. :D

biz öğrenci başımızla (yani ben sadece destek verdim tam içine girmedim ama) zorlandık ilk etapta.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

Bence de sunucuları 3 yıllık peşin kiralamayın.Yarını düşünerek adım atın hep.Yarın datacenter'ın kalitesinin düşeceğini,yeni nesil sunucular kontrol panelleri v.s. çıkacağını hesaba katın ve aylık veya 3 aylık ödemeler yapın.

Bir de devraldığınız firma kurumsal bir şirket mi?Kurumsal olmayan bir firmaya 7500$ biraz fazla geldi.Ama firmayı duymadan birşey diyemem.

L

LNWServers

Misafir
@ Bilhost a katılıyorum, internetten herhangi bir sey hosting,vps, dedicated alırken kesinlikle senelik ödemeyin, 3 senelik sözlesme yapın fakat aylık ödeyin, hem elinizde para tutmus olursunuz hemde yarını bilmediginiz için sermayeniz boşa gitmemiş olur.

Ayrıca bu piyasa çok fazla da karlı bir piyasa değil açıkcası ilk baslarda 9-10 milyar borçtan kurtardım mesela, iyi düşünmelisiniz ve adımlarınızı iyi atlamalısınız, ve tabii düşünmeniz gereken sadece bu piyasada siz yoksunuz.Neden şirket almak yerine, sıfırdan başlamıyorsunuz ?

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
LNWServers' Alıntı:
.Neden şirket almak yerine, sıfırdan başlamıyorsunuz ?

Evet bende bunu anlamadım açıkçası şirket almanın eğer güvenilir bir şirket ve reklamı iyi yapılmış bir şirket değilse bu çok mantıklı değil bencede,
sıfırdan kurun hem ozaman açıklarınızı ve gücünüzü siz daha iyi bileceğiniz için çok daha başarılı olacaksınızdır ;)

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ayrıca yeni bir marka eskiden her zaman daha iyidir.Çünkü eski markanın mutlaka bir iki tane olumsuz olayı olmuştur.Bu da ilerde size dezavantaj olarak döner.Ayrıca bahsettiğiniz rakamlar yeni bir firma kurmak için yeter de artar cinsten rakamlar.

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
herkese yorumlarından dolayı teker teker teşekkür ederim. +rep 'leriniz yolda :)

Arkadaşlar yeni bir sistem kurmayı bende düşündüm ama bu firmanın serverları ev1 sunucusunda bulunuyor. Zamanında bunları celeron olarak almış ve ev1in elinde celeron olmadığı için p4 3.0ghz + 2048 ram'i celeron + 512mb + 512mb ram fiyatından vermiş.

Ve ödemeler düzgün yapıldığı sürece herhangi bir sorun olmayacağının garantisini ben 2 taraftan da aldım.

Benim yaptığım araştırmalara göre ise de senelik karım zaten 670$'lara yakın olacak. Bu makinalar fena olmasa da 10 sene kullanılmayacak elbet ama 3-4 sene içerisinde bir sorun yaşanacağını sanmıyorum diyebilirim. 3 sene desek 670x3'den 2000$ gibi bir karım söz konusu olacak. 3 makina var toplamda dersek 6000$ yapıyor sanırım.

İktisadi olarak hesaplar yanlış 3 sene sonra o makina kirası beli 90$ olacak ama reel balansı göz önünde tutarsak çok yanlış değil gibi :)

Birde sistem tam oturmuş ve herşey kurulu + mevcut müşterilerini de bana aktaracaklar. Yeni kurulum 3/6 ay cepten para yer düşüncesindeyim yanlış mıyım?

tekrardan hepinize teşekkür ederim.
son sorum şu olacak eğer firma hakkında bir olumsuzluk yoksa düşünceleriniz nedir?

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer bir olumsuzluk yoksa ve firma gerçekten 7500$ civarı parayı hak ediyorsa o zaman bence mantıklı bir iş yapıyorsun.

S

sinangunay

Misafir
Merhaba,
Bana kalırsa (eğer hazırda yüzlerce müşteri yoksa) sıfırdan bir isim ile işe başlayıp satın alacağın ve aldıktan sonraki yapacağın yatırımların hepsini, sıfırdan açacağın firmaya harcamak daha mantıklı olacaktır :)

12.000$ civarı sermayeli 1 şirket bana kalırsa eski bir firmadan daha iyi olacaktır.

İyi çalışmalar.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hitix, ilk olarak google'da firmanın ismini arat bence. hatta büyük forumların arama özelliğini kullanarak forumların içinde de ara tek tek. bir tek olumsuz söz varsa alma derim o şirketi. en iyi servisi veren şirkete bile çamur atıyorlar ve izi kalıyor. dediğin miktardaki sermaye ile sıfırdan şirket kursan bile bir yerlere gelirsin. özellikle öss sınavının ertesine denk gelmen, senin için bir şans, çünkü site kurmak isteyen bir çok lise mezunu insan olacak. (öss sınavından dolayı ihtiyaçlarını erteleyen). bu arada şirketi devraldın / yeni kurdun diye farzederek bir öneride bulunacağım, forumdaki gereksiz tartışmalardan uzak dur. haddim olmayarak söylüyorum belki bunu ama bence en çok yarayı bir host firması forumlarda alıyor. inşallah başarılı olursun.

Unutmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ne kadar kazançlı çıkarsın bu konuda bir fikrim yok ama bir öneri yapayım bende
o kadar yatırım yapacaksanız bence 0 dan girmeniz daha iyi olur diye düşünüyorum zaten şirket kuracaksınız yeriniz belli olacak bizim ülkemizde genellikle şirket olmaya bakılıyor host konusunda.o yüzden müşteri çekmekte pek sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum zaten reklam bütçeside ayırmışsın kısa sürede başarılı olabilirsin diye düşünüyorum o kadar reklamın bir geri dönüşü olacaktır ilk etapda zaten. yine de siz bilirsiniz tabi benimkisi sadece öneri

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bilhost
sinangunay
ploop
unutmam

öncelikle değerli fikirlerinizi paylaştığınız için hepinize teşekkür ediyorum.
Firma hakkında olumsuz bir yorum bulamadım. Host ettiği devlet kurumu sitesi olduğu için iyi bir referans olur düşüncesindeyim

5-10 tane okul var sanıyorum makinalarında.

hepinize teşekkürler

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hitix o zaman kaçırma derim, bence çok iyi referans. en azından referans olarak çöp siteleri gösteren host firmalarının bir adım önünde olursun.

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
%90 ölçüsünde anlaştık :)
eğer nasip olur ise salı günü noter işlemleri için biraraya geleceğiz.

herkese teşekkürler

S

sinangunay

Misafir
hitix' Alıntı:
%90 ölçüsünde anlaştık :)
eğer nasip olur ise salı günü noter işlemleri için biraraya geleceğiz.

herkese teşekkürler

haydi bakalım hayırlı olsun şimdiden :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5