İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Web master forumu ne için vardır?

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Webmaster forumları, bu forumları yazan/okuyan insanlar ve bu forumların yöneticisi olan kişilere sormak istediğim ve gerçekten merak ettiğim bir konu var...

Bir web master forumu konu ile ilgili insanların bilgilerini, görgülerini artırmak amacıyla fikir alışverişinde bulunmak için mi kurulur, yoksa interneti kendi üç kuruşluk çıkarları için kullanmaya çalışan insanlara yol göstermek için mi kurulur?? Forumda yazanların önemli bir bölümü google adsenseyi nasıl kazıklayabileceklerini öğrenmeye çalışan, diğer önemli bir bölümü başkalarının yaptığı kod ya da içeriği nasıl çalabileceğini soran yazılarla dolu.. Ve işin asıl ilginç olanı bu tür sorulara verilen cevapların fazlalığı... Biz toplum olarak çukurda mıyız????

Not: Forumda gerçekten bir şeyler öğrenmek isteyen ve gerçekten birilerine yardım etmek isteyen insanlar var, bu kişiler bu yazdıklarımın dışındadır..

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konulara örnek verebilirmisin acaba yoksa ezberemi yazdın bu yazıyı adsense bölümüne girersen bu forumda bir çok insanın hileye karşı oldugunu ve böyle şeyleri direk gerekli yerlere şikayet ettiğini görebilirsin... veya vbulletin die aratırsan ve çıkan başlıklara göz atarsan lisanssız kullanımlara gösterilen tepkiyi görebilirsin... kod çalmış site klonlamış insanlara gösterilen tepkiyi ise bi çok konuda görebilirsin...

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Türkiye'de maalesef site yapanların çoğu (ki onlara webmaster denilmez) senin belirttiklerini yapıyor. Hile yapmayı öğrenmek istiyor, oradan buradan w.rez script bulup site açmayı amaçlıyor. Bu kafayla internet işinde Güney Afrika Cumhuriyeti ile aynı seviyeye gerileriz.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
wwwxxxyyy' Alıntı:
Webmaster forumları, bu forumları yazan/okuyan insanlar ve bu forumların yöneticisi olan kişilere sormak istediğim ve gerçekten merak ettiğim bir konu var...

Bir web master forumu konu ile ilgili insanların bilgilerini, görgülerini artırmak amacıyla fikir alışverişinde bulunmak için mi kurulur, yoksa interneti kendi üç kuruşluk çıkarları için kullanmaya çalışan insanlara yol göstermek için mi kurulur?? Forumda yazanların önemli bir bölümü google adsenseyi nasıl kazıklayabileceklerini öğrenmeye çalışan, diğer önemli bir bölümü başkalarının yaptığı kod ya da içeriği nasıl çalabileceğini soran yazılarla dolu.. Ve işin asıl ilginç olanı bu tür sorulara verilen cevapların fazlalığı... Biz toplum olarak çukurda mıyız????

Not: Forumda gerçekten bir şeyler öğrenmek isteyen ve gerçekten birilerine yardım etmek isteyen insanlar var, bu kişiler bu yazdıklarımın dışındadır..

Şimdi sana katılıyorum ve katılmıyorum.Evet dediğin insanlar gerçekden de vardır forumlarda.Ama yine dediğin gibi gerçekden de yardım eden, etmeye çalışan ve yardım almak isteyen insanda çokta.. İnsanların bir yanı vardır.Çabuk başarı yakalamak.Bu içgüdüsel birşeydir ve maalesef bazen bunun esiri oluruz.Ama hile yapmak, içerik çalmak bile çok güzeldir.Çünkü insana bin kezde hile yapma üzülürsün, çalma pişman olur yorulursun desen anlamaz.Ama çalarsa,hile yaparsa sonuçta hiç birşey elde edemez ve o zamanda artık emek verilmeden birşey yapamayıcağını anlar.. Forumu çok yüzeysel incelemişsin bence.Forum sadece bilgi paylaşımı yeri değil.Bir ticaret merkezi, bir eğlence merkezi, danışma merkezi v.s. Belki 5 bölümde hile ile dediğin gibi kopyalama ile yazılacak yazı varsa, 20 bölümde bu yoktur..Şuda bir gerçektir.Kimse çıkarsız bir iş yapmaz.Kimisi para için bilgisini sunar, kimisi ileride yardım görürüm diye sunar, kimide egosunu tatmin eder, kimide yardım duygularını pekiştirir.Ama sonuçta bir çıkar söz konusudur.Ama yine bu tür forumlar bir eksikliğin artısıdır.

Forumlar tabiki amaçda paylaşım için kurulur.Paylaşım artar, kullanıcı artar ve amaç hem paylaşmak hem kazanmaya düşer.Suçlayamazsında.Kullanıcı içinde böledir.Önce birşeyler alır, birşeylerin hilesini araştırır.Kısayolları dener.. Ama sonuçta hep aynıdır.Emek vermeden, gelişip gelişdirmedikden sonra her yol hüsrandır..

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
firar' Alıntı:
konulara örnek verebilirmisin acaba yoksa ezberemi yazdın bu yazıyı adsense bölümüne girersen bu forumda bir çok insanın hileye karşı oldugunu ve böyle şeyleri direk gerekli yerlere şikayet ettiğini görebilirsin... veya vbulletin die aratırsan ve çıkan başlıklara göz atarsan lisanssız kullanımlara gösterilen tepkiyi görebilirsin... kod çalmış site klonlamış insanlara gösterilen tepkiyi ise bi çok konuda görebilirsin...

Ezbere yazmadım, dikkat ettiysen yazımın sonunda
yazmıştım, elbette bu forumu ya da bu tür forumları doğru amaçlar için kullanan çok sayıda insan var ancak hile hurda gibi şeyleri öğrenmek isteyen insan sayısı da çok fazla, adsense bölümünü incelersen ne kadar çok olduğunu görürsün..

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
http://forum.iyinet.com/showthread.php?t=30565

Bahsettiğim buydu, vatandaş hile yaptığı için adsenseden banlanmış (kendisi açık açık yazıyor hile yaptığını) fakat forum kullanıcıları ona yeni bir hesabı nasıl açabileceği hakkında fikir veriyorlar (hilelere devam edebilmesi için)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Guney Afrika, bir cok alanda oldugu gibi burada da ileridir zaten. :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5