İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Web sayfaları yeniden tanımlanıyor

R

Radyoblue

Misafir
Web sayfaları yeniden tanımlanıyor

Internet İçerik Ölçüm Birliği (ICRA), Web site sınıflandırma sistemini yeniden tasarladı. Yeni sistem sayesinde farklı içeriğe sahip olan ve farklı kişilere hitap eden siteler birbirlerinden daha kolay bir şekilde ayrılabilecek.

Yürürlüğe sokulacak olan sistem, Kaynak Açıklama Çatısı (RDF) isimli bir teknolojiyi kullanıyor. World Wide Web Konsorsiyumu tarafından geliştirilen sistem Web site tasarımcılarına sitelerini kapsadıkları içeriğe göre uygun bir şekilde derecelendirmesini sağlıyor.

Örneğin yeni sistem sayesinde tıbbi ve uygun-değilgrafi siteleri birbirinden daha kolay bir şekilde ayırt edilebiliyor. Sistem ayrıca 'kısayollar' içeriyor ve böylece uygun-değilgrafi ve qumar siteleri için spesifik tanımlamalara sahip özel etiketler üretilebiliyor.

Yeni sistem içeriğe daha hızlı, kolay ve isabetli bir şekilde ulaşmaya yardım ederken çocukları da uygunsuz kaynaklardan uzak tutmayı amaçlıyor. RDF, RSS ve 'blog' gibi İnternet'in yeni yeni şekillenen alanlarının da sınıflandırılmasını sağlıyor.

Hurriyetim.com.tr

crawler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bunu arama motorlarıda yapabilirdi aslında. Iyimi oldu kotumu oldu bilemiyorum :)

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Hurriyet ve Milliyetin Bilisim haberlerini cok seviyorum sahsen. Bilgi islem zekasi ve espri yetenegi yuksek haber ekleyicileri var. Ve cok sukur hicbir zaman yaniltmadilar. Inaniyorum ki bir gun beni sasirtip teknoloji haberleri servisi diye bir servis kuracaklar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5