İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

WeB Sayfasında Mp3 ve Video olayı

M

moy

Misafir
Şimdi arkadaşlar bi sayfa yapıyorum yani özel bi sayfa bi cd ye kopyalayacağım yani yayınlamayacağım internette. herneyse öğrenmek istediğim birşeyler var. Örneğin ben cd içerisine mp3 ve video görüntüsüde koydum. Mesela frontpage expressi kullanıyorum ben şimdi orada video ekle diye bi bölüm var orada video görüntüsünü ekledim fakat mesela sayfa açıldı ve gösterim başladı. ama bu video görüntüsününe durdurma yeniden başlatma gibi bi kontrol panelini nasıl yapacağım. Yani aynen media playerda olduğu gibi durdurup yeniden başlatmak ve geriye sarmak gibi birşey ekleyemezmiyim?
İkincisi de mp3 mesela winamp olmadan bu mp3leri sayfam üzerinde nasıl dinletebilirim? Yani bunun için bi java varmı? yada java gibi basit biryoldan halledebilirmiyim?

Bu konuda yardımlarınız bekliyorum.. Saygılar..

saydin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
video olayına birşey diyemeyeceğim ancak mp3 leri çaldırmak için real playerin ve win media playerin kendi kodları var ben sitemin ana sayfasına real playerinkini koydum bir bak eğer istersen sana win media playerinkisii yollarım yukleturk.com.tr.tc iyi günler

M

moy

Misafir
Ya ben göremedim dediğim gibi birşeyi. Ya anlaşamadık bu konuda ya da ben göremiyorum sitende istediğim gibi birşeyi... Ama sen bana media playeri yollarsan sevinirim en azından deneme yanılgı çözmeye çalışırımı bu işi...

İlgin için teşekkürler...

capulcu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
======================================
<OBJECT ID="MediaPlayer" classid="CLSID:22d6f312-b0f6-11d0-94ab-0080c74c7e95"
WIDTH=597 HEIGHT=30
standby="Loading Microsoft Windows Media Player components..." TYPE="application/x-oleobject">

<PARAM NAME="FileName" VALUE="file:///c:\dosyayolu.asx">

<PARAM NAME="AnimationatStart" VALUE="false">
<PARAM NAME="TransparentatStart" VALUE="true">
<PARAM NAME="AutoStart" VALUE="true">

<PARAM NAME="ShowControls" VALUE="1">
<PARAM NAME="DisplaySize" VALUE="0">

<Embed TYPE="application/x-mplayer2" pluginspage="http://www.microsoft.com/isapi/redir.dll?prd=windows&sbp=mediaplayer&ar=Media&sba=Plugin&" SRC="file:///c:\dosyayolu.asx" Name=MediaPlayer ShowControls=1

WIDTH=602 Height=30 Autostart=1> </embed></OBJECT>

============================================

Aradığın kod budur dostum.
http://www.serialbank.com

============================================

M

moy

Misafir
Dostum acayip teşekkür ederim sana :) Vallahi tam aradığım şeydi. Ya bu bizim bildiğimiz media player :p ama senin verdiğin ayarlarla birazcık oynadım yoksa video görüntüsü vermiyor ya oymakda sayılmaz HEIGHT=30 da olunca görüntüyü göstermiyor bende onu 400-500 felam yaptım :) züperr.. Tekrar teşekkür ederim...

Saygılar...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5